84-latka bezpiecznie wróciła do domu

Ponad 3 godziny trwały wczoraj poszukiwania 84-letniej mieszkanki jaktorowskiej gminy. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli policjanci grodziskiej komendy i funkcjonariusze warszawskiego Oddziału Prewencji. Na szczęście przed północą kobieta bezpiecznie wróciła do domu. Grodziscy policjanci apelują do członków rodziny osób starszych o otoczenie ich troskliwą opieką i pomocą w każdej życiowej sytuacji.

Wczoraj przed 21.00 grodziscy policjanci odebrali informację o zaginięciu mieszkanki jaktorowskiej gminy. Ze zgłoszenia bratanicy wynikało, że 84-letnia kobieta z problemami zdrowotnymi, przed 13.00 wyszła do kościoła i jeszcze nie wróciła do domu. Po ustaleniu dokładnego rysopisu zaginionej, natychmiast do akcji poszukiwawczej wyruszyły wszystkie policyjne patrole z grodziskiej komendy. Po dwóch godzinach do pomocy została wezwana również grupa policjantów z warszawskiego Oddziału Prewencji. Funkcjonariusze sprawdzali każde miejsce w okolicy, w którym mogła przebywać starsza kobieta.

Kiedy przed północą policjanci kolejny raz podjechali w rejon miejsca zamieszkania 84-latki okazało się, że kobieta razem z członkami swojej rodziny wróciła właśnie do domu. Na szczęście tym razem wszystko zakończyło się szczęśliwie. Policjanci apelują jednak do członków rodziny osób starszych, które ze względu na wiek lub stan zdrowia wymagają pomocy, o otoczenie ich szczególną troską i opieką. Każde wyjście takiej osoby z domu powinno być dobrze zorganizowane i przemyślane tak, aby był z nią stały kontakt. Warto wyposażyć starszą osobę w telefon komórkowy i umiejętność używania go w różnych życiowych sytuacjach.
Polub nas na Facebook