Brudna kampania wyborcza (aktualizacja)

Opisywaliśmy w ostatnich dniach nie do końca uczciwą kampanię wyborczą w Milanówku. Niestety, w drugim końcu powiatu grodziskiego, w gminie Jaktorów było podobnie. Bomba wybuchła w czasie trwania ciszy wyborczej, gdy mieszkańcy okręgu 5 zajrzeli rano w sobotę do swoich skrzynek pocztowych.

Znaleźli tam wrzucony w nocy tekst dyskredytujący kandydata na radnego do rady gminy Jaktorów - Sylwestra Drązikowskiego z KW Porozumienie Samorządowe. W tym okręgu wyborczym startowało tylko dwóch kandydatów: wspomniany Sylwester Drązikowski i Leszek Sierociński z KW Uczciwi i Bezpartyjni. Czy anonim szkalujący bezpardonowo przeciwnika politycznego pomógł Leszkowi Sierocińskiemu w wygranej przewagą 15 głosów przy łącznej liczbie 379 oddanych głosów?.

Tego zapewne się nigdy nie dowiemy. Dlatego zaraz po wyborach rozlała się fala internetowych komentarzy, zarzucająca komitetowi Uczciwi i Bezpartyjni i osobiście Leszkowi Sierocińskiemu nie do końca uczciwą grę. Sprawa jest rozwojowa. Istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa. Będziemy na pewno do niej wracać.


AKTUALIZACJA: Na profilu Facebook Komitetu Uczciwi i Bezpartyjni zamieszczone zostały 2 oświadczenie w związku z prezentowaną powyżej ulotką:
 

24 października o 14:45 · Oświadczenie.
W internecie pojawiły się informacje o ulotkach dystrybuowanych w Jaktorowie.
Nie są to materiały naszego komitetu. Materiały wyborcze opatrzone były podpisem komitetu. Oświadczamy iż wszelkie informacje od komitetu KWW Uczciwi i Bezpartyjni dostępne są na stronie www.jaktorow.com.pl.
Wobec osób rozpowszechniających nieprawdziwe informacje zostaną podjęte kroki prawne a sprawy będą kierowane na drogę sadową.
KWW Uczciwi i Bezpartyjni

26 października o 19:37
Dnia 26.10.2018 Komitet KWW Uczciwi i Bezpartyjni złożył do organów ścigania zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z Art. 212 KK. Dotyczy ono zniesławienia. Zawiadomienie zostało złożone w związku z przypisywaniem komitetowi autorstwa ulotki z okręgu nr.5.

KWW Uczciwi i Bezpartyjni

 

Polub nas na Facebook