Grodziscy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o próbę wręczenia im korzyści majątkowej. 30-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem z ponad 2 promilami w organizmie. Obietnice zapłaty za nie zatrzymywanie kierowcy składała policjantom również 25-letnia pasażerka. Emil K. usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej. Agata D. również odpowie przed sądem za usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej.

Przed północą dyżurny grodziskiej komendy otrzymał informację o kierowcy mazdy, niebezpiecznie jeżdżącym ulicami Jaktorowa. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze Zespołu Wywiadowczego. Po kilku minutach poszukiwań policjanci zauważyli opisywany samochód, którym podróżowały 2 osoby.

Policjanci zatrzymali pojazd i przystąpili do kontroli kierowcy. Szybko okazało się, że 30-latek jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania. Pasażerka mazdy również nie była trzeźwa. Mężczyzna został poinformowany o zatrzymaniu i zabezpieczeniu samochodu na policyjnym parkingu. Podczas oczekiwania na holowanie auta, kierowca wyjął pieniądze i chciał je wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie od zatrzymania. Po chwili do mężczyzny dołączyła również pasażerka, która obiecywała zapłatę za „załatwienie sprawy”. Mimo pouczenia obu osób o konsekwencjach prawnych takiego zachowania, 30-latek i 25-latka nadal próbowali nakłonić funkcjonariuszy do zmiany decyzji.

Obie osoby zostały zatrzymane.Badanie ich stanu trzeźwości wykazało, że kierowca i pasażerka mają po ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu Emil K. i Agata D. usłyszeli zarzuty usiłowania wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za naruszenie przepisów prawa. 30-latek dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
 
Polub nas na Facebook