Aż sześcioma zarzutami karnymi zakończyło się zatrzymanie 37–latka przez jaktorowskich policjantów. Niezgodne z prawem zachowania zgłaszała funkcjonariuszom rodzina mężczyzny. Mundurowi ustalili też, że podejrzany kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, na który będzie musiał zgłaszać się w jednostce 5 razy w tygodniu.

W ostatnim czasie do jaktorowskich policjantów zgłaszali się członkowie rodziny jednego z mieszkańców z informacjami o jego bezprawnych zachowaniach. 37-latek miał używać przemocy wobec  żony, a także grozić teściom i innej osobie, która stawała w obronie kobiety. Kilka dni temu powybijał również szyby w oknach domu teściowej.

Policjanci z komisariatu w Jaktorowie, realizujący czynności w tych sprawach zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania.Na podstawie zebranych materiałów potwierdzili fakt fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, a także grożenia pozbawieniem życia innym członkom jej rodziny i znajomej. 37-latek odpowie też za uszkodzenie mienia w domu teściów. Podczas wykonywanych czynności w sprawie stosowania przemocy wobec żony funkcjonariusze ustalili także, że kobieta była pasażerką samochodu, którym kierował zatrzymany w czasie obowiązywania go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów karnych. Decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji, który będzie musiał wykonywać  5 razy w tygodniu.

Polub nas na Facebook