Zakończył się 2020 rok. Zapamiętamy go przede wszystkim ze względu na pandemię COVID-19. Jednak nie zmienia to faktu, że działo się również w wielu innych wymiarach, a były to na przykład inwestycje lokalne. Jakie w minionym roku przeprowadzono na terenie gminy Jaktorów?

Gmina Jaktorów od wielu lat rozwija się bardzo dynamicznie. Rok 2020 nie był innym od poprzednich i w dalszym ciągu przeprowadzane były różne inwestycje. Tym razem najwięcej działań realizowano w obszarach szkolnictwa oraz dróg.

Przede wszystkim zakupiono nowe wyposażenie do świeżo rozbudowanego i wyremontowanego budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie. Dzięki temu między innymi dzieci będą mogły korzystać z nowej sali informatycznej, a nauczyciele z tablic interaktywnych najnowszej generacji. Przypomnijmy, że budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie od kilku lat jest sukcesywnie rozbudowywany. W 2017 zakończono rozbudowę przedszkola dzięki czemu powstała nowa kondygnacja, a w 2019 nadbudowa piętra szkoły podstawowej. Teraz nadszedł czas na wyposażenie, co jest wisienką na torcie powrotu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie do nowoczesności.

W zakresie dróg kilka kolejnych ulic w gminie Jaktorów zyskało nowoczesny wygląd. Stało się tak między innymi za sprawą remontu i rozbudowy ulic Błotnej, Ostatniego Tura i Pomorskiej w Jaktorowie. W ich przypadku nie tylko położono nowy asfalt, ale powstały również chodniki i cała nowoczesna infrastruktura. Także w Henryszewie ulica Topolowa zyskała nowy chodnik. Najważniejszym jednak osiągnięciem 2020 roku była budowa i oddanie do użytkowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719. Była to inwestycja bardzo długo oczekiwana przez mieszkańców. Pozwala na bezpieczne przemieszczanie się przez cały teren gminy na rowerach wzdłuż tej bardzo ruchliwej trasy. Na samej trasie 719 również w zeszłym roku zostały przeprowadzone inwestycje, a ich efektami są nowa nawierzchnia w centrum Jaktorowa oraz dzięki przebudowie nowoczesne główne skrzyżowanie w Międzyborowie. Od zeszłego roku ścieżka rowerowa połączyła również stację PKP Międzyborów z Żyrardowem przez ulicę Jagiełły. To kolejny ważny szlak rowerowy, którym uczęszcza wiele osób.

Jak więc widać pomimo dużych problemów z koronawirusem gmina Jaktorów dalej rozwija się dynamicznie i nic nie wskazuje, aby w najbliższych latach trent ten został zmieniony.

 

Polub nas na Facebook