W ostatnich dniach poznaliśmy kandydatów startujących w wyborach na Wójta Jaktorowa. Jeden z nich, Grzegorz Połutrenko wzbudza bardzo wiele kontrowersji przez wydaną wcześniej opinię, w której podawał się za ornitologa.

Jak ten człowiek [red. Grzegorz Połutrenko] ma czelność startować w wyborach?!. Tu kreuje się na wielkiego ekologa, a w lubelskim za sprawą jego opinii wycięli 60 zdrowych drzew w Parku Ludowym. Zrobili to w okręgu lęgowym – pisała do nas czytelnik Krzysztof.

Postanowiliśmy zweryfikować te wypowiedzi. Okazuje się, że sprawa była bardzo poważna i opisał ją Kurier Lubelski. We wspomnianym artykule możemy przeczytać o tym, jak dzięki opinii Grzegorza Połutrenko wycięto w Parku Ludowym, jednym z istotniejszych elementów w strukturze ekologicznej Lublina, w środku sezonu lęgowego, 60 zdrowych drzew.

Drzewa były wycięte pod budzącą wówczas wiele kontrowersji rozbudowę hali Międzynarodowych Targów Lubelskich. Sam fakt wycinki budził olbrzymi sprzeciw społeczny. Podczas kontroli zleconej przez lubelski ratusz okazało się, że inwestor działał zgodnie z prawem, między innymi dzięki opinii ornitologa, Grzegorza Połutrenki. To dzięki niej mógł przeprowadzić wycinkę w okresie lęgowym.

To chyba jakiś żart! Przecież to była zbrodnia w biały dzień (…) – wypowiadał się dla Kuriera Lubelskiego dr Waldemar Biaduń. – Ekspert z Mazowsza [red. Grzegorz Połutrenko] zajrzał tu na chwilę, a ja znam park i jego awifaunę, jak własną kieszeń. Prowadzę tu dokładne badania od ponad 30 lat i wiem, co mówię. Wycinka doprowadziła do zagłady kilkunastu gatunków piskląt i wypłoszyła żyjące tu ptaki.

Grzegorz Połutrenko w Gminie Jaktorów kreuje się na obrońcę środowiska naturalnego. Z drugiej strony przygotował na zlecenie prywatnego inwestora opinię pozwalającą, w opinii lokalnego autorytetu na „zbrodnie” i „zagładę kilkunastu gatunków piskląt”. Która twarz kandydata jest prawdziwa?


Pragniemy zaznaczyć, że w związku z powyższym artykułem Pan Grzegorz Połutrenko złożył wniosek o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym. Sąd oddalił pozew.

Polub nas na Facebook