Jaktorów nie zwalnia w czasie epidemii

W związku z koronawirusem od marca większość sektorów gospodarki przez jakiś czas całkowicie nie funkcjonowało lub działały one w ograniczeniach. Nie jest tak jednak w przypadku jaktorowskiego magistratu, który, poza bieżącym reagowaniem na zagrożenia związane z COVID-19, przeprowadza nowe inwestycje.

Dla części mieszkańców Jaktorowa jednym z ważniejszych tegorocznych przedsięwzięć Gminy Jaktorów jest inwestycja pn. Przebudowa i rozbudowa ul. Błotnej i Ostatniego Tura. W jej zakres wchodzi wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami oraz przebudową istniejącej infrastruktury. Prace są tak bardzo oczekiwane, ponieważ obecna nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a piesi nie mają dla siebie miejsca do bezpiecznego poruszania się.

W ostatnich dniach podpisana została przez Wójta Gminy Jaktorów umowa na wykonanie inwestycji i prace już ruszyły pełną parą. Dodatkowo jaktorowskiemu magistratowi udało się pozyskać fundusze zewnętrzne i to w niemałej kwocie,  bo aż blisko 2,5 mln zł przy całkowitym koszcie inwestycji opiewającym na 4,2 mln zł. Realizacja inwestycji ma zakończyć się do 30 listopada, więc mieszkańcy nowymi ulicami pojadą jeszcze w tym roku.

Nie jest to jednak koniec inwestycji w Jaktorowie, ponieważ na finiszu jest przetarg na przebudowę sąsiedniej ulicy Pomorskiej. Ponadto mieszkańcy Jaktorowa będą mogli także cieszyć się w bieżącym roku nową ścieżką rowerową wzdłuż drogi nr 719, którą pojadą zarówno w kierunku Grodziska jak i Żyrardowa. Jak więc widać, inwestycje w Jaktorowie idą pełną parą, pomimo niesprzyjających warunków.

Polub nas na Facebook