Od 1 września zaczął się nowy rok szkolny. Całkowicie inny niż wszystkie poprzednie. Jednak dla uczniów i przedszkolaków z jaktorowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nie tylko w związku z COVID-19. W ich przypadku jest to również efekt zakończonej rozbudowy budynku wraz z remontem.

Pierwotnie budynek szkoły przy ulicy Warszawskiej 88 w Jaktorowie został oddany do użytku w 1997 r. Nie było jednak jeszcze wtedy hali sportowej, czy przedszkola. Te powstały odpowiednio w 2003 r. i 2007 r. Przez wiele lat szkoła uchodziła za nowoczesną i ładną. Jednak z wiekiem zaczęła być coraz starsza. Ale 2020 r. przyniósł nowe. Od 1 września dzieci rozpoczęły naukę w wyremontowanym budynku, a także w całkowicie nowych salach na dobudowanym piętrze. Prace te związane były z coraz większą liczbą chętnych do nauki w Jaktorowie. Obecnie w całej placówce jest blisko 1000 uczniów – dokładnie 663 w podstawówce i 306 w przedszkolu.

Aby móc prowadzić zajęcia dla tak dużej liczby uczniów, niezbędne są pomieszczenia. Budynek ZSP posiada obecnie 44 sale lekcyjne, gdzie 3 z nich to pracownie informatyczne z bardzo nowoczesnymi komputerami. Kolejne sale są także wyposażane w tablice multimedialne. Ponadto szkoła i przedszkole mogą pochwalić się 10 gabinetami przeznaczonymi na zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, 2 świetlicami, 2 stołówkami z nowoczesnym wyposażeniem, dużą halą sportową, salami do zajęć rekreacyjno-sportowych, gabinetem do zajęć z integracji sensorycznej, 3 osobnymi szatniami dla przedszkolaków, uczniów klas 1 – 3 i uczniów klas 4 – 8, czy nawet wewnętrzną siłownią dla dzieci na zajęcia z wychowania fizycznego. Biblioteka szkolna otrzymała nowe, przestronne pomieszczenie dzięki czemu czytelnia jest teraz bardziej komfortowa. W budynku  zostały wymienione także wszystkie instalacje. Zamontowanie nowej Instalacji grzewczej wraz z piecami spowodowało, że ogrzewanie budynku będzie teraz bardziej wydajne i ekonomiczne. Prace remontowe, które zostały wykonane, to również odmalowane w przyjemnych kolorach wszystkie pomieszczenia i korytarze, a także wymienione wszystkie podłogi na stosowane obecnie najnowocześniejsze okładziny. Również wszystkie łazienki otrzymały nowe płytki i armaturę.

Ale szkoła to nie tylko budynek. Na terenie jaktorowskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego już od jakiegoś czasu można korzystać z 2 nowoczesnych placów zabaw dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Dla dorosłych powstała także siłownia plenerowa. Jest również orlik.

Reasumując, wchodząc do szkoły, można się poczuć, jak w całkowicie nowym budynku. Szkoda, że rodzice nie mogą zobaczyć tego na własne oczy, ponieważ uniemożliwia to obecny reżim sanitarny związany z koronawirusem. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo wszyscy będą mogli podziwiać ogrom pracy włożony w zapewnienie jaktorowskim uczniom nowoczesnych warunków nauczania.

Polub nas na Facebook