Już od ponad dwóch lat w Jaktorowie działa „Stowarzyszenie Działamy Razem”. Grupa empatycznych osób wspiera tych, którzy nie radzą sobie w rozwiązywaniu bieżących potrzeb.

Stowarzyszenie Działamy Razem już od 2019 r. organizuje „wyprzedaże garażowe” na cele charytatywne. Dzięki temu jego członkowie zapewnili m.in. wakacyjny wyjazd samotnej matce z trójką dzieci, czy umożliwili zakup leków dla dziewczynki z wielodzietnej rodziny, która oczekuje na przeszczep.

Jak działają osoby, które tak pomagają lokalnej społeczności?

Wydaje się, że to prosta idea pośredniczenia między darczyńcami, a potrzebującymi. Stowarzyszenie przyjmuje przedmioty, które później wystawia do sprzedaży bez narzucania cen. Działanie opiera się na dobrowolnych datkach kupujących. Niby proste, ale wymaga dużego zaangażowania organizatorów i poświęcenia własnego wolnego czasu. W celu pomocy innym na wyprzedażach można kupić zarówno gadżety, zabawki jak i przedmioty do użytku domowego takie, jak drobny sprzęt AGD, wózki i foteliki dziecięce.

W maju 2020 r. ruszyły ponowne wyprzedaże i odbywają się w każdą sobotę w godzinach 10.00 – 14.00  na rogu ulic Ułanów i Błotnej w Jaktorowie. Pomimo że dotychczasowe soboty maja były chłodne i wietrzne, wyprzedaże cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorom jednak nie przeszkadza niesprzyjająca aura i serdecznie zapraszają na kolejne.

Dobrze, że są wśród nas osoby, które potrafią organizować pomoc innym oraz znajdują w tym radość i satysfakcję. Tak buduje się lokalną wspólnotę.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: