Mamy długie i bardzo ciepłe wieczory, a to zachęca do relaksu. Jeżeli nie wyjechaliśmy na urlop, to większość z nas odpoczywa w domu lub w ogrodzie. Są jednak osoby, które wolą „bawić się” w miejscach publicznych, takich jak dworce kolejowe, czy place zabaw dla dzieci. Przy tym często niestety, ponosi ich bujna wyobraźnia i dokonują mniejszych lub większych wykroczeń.

Jaktorowski system monitoringu działa już półtora roku. 99 kamer rozmieszczonych na terenie całej gminy czuwa nad bezpieczeństwem publicznym. Dzięki nim udaje się ujawniać coraz więcej zdarzeń, a dzięki bardzo dobrej współpracy Urzędu Gminy z jaktorowskim komisariatem Policji coraz częściej sprawcy zatrzymywani są także na gorącym uczynku. Dzieje się tak, ponieważ informacje z monitoringu mogą być ekspresowo przekazywane do patrolujących gminę jednostek Policji.

A jakie wykroczenia najczęściej są odnotowywane? Jaktorów, jak każda gmina w kraju, boryka się przede wszystkim z drobnymi aktami wandalizmu. Najczęściej dokonują go osoby będące pod wpływem alkoholu, które poniesie fantazja. Zdarzają się również sytuacje, w których straty są większe. Zniszczenia przystanków na peronach kolejowych, czy też przedmiotów należących do prywatnych osób. Mamy również często do czynienia z wykroczeniami drogowymi. Od przejeżdżania przez skrzyżowania na czerwonym świetle do „kręcenia bączków” na parkingach.

Co ważne zdarzenia nie muszą być ujawniane na żywo. Nagrania są przechowywane przez dosyć długi czas i można zawsze do nich wrócić. Tak bardzo często bywa w przypadku kolizji parkingowych.

Polub nas na Facebook