Pomoc dla małego bohatera i jego rodziny

W dniu 22 grudnia 2020r., w miejscowości Chylice, gmina Jaktorów, doszło do groźnie wyglądającego pożaru. W domu jednorodzinnym zapaliła się wersalka. Przyczyną mógł być znajdujący się obok kominek. W mieszkaniu znajdowała się trójka nastoletnich dzieci, które miały zajęcia on-line.

Krzysztof Pika, lat 14, poczuł ciepło pod stopami i wyszedł z pokoju zobaczyć co jest tego przyczyną. Po otwarciu drzwi spostrzegł dym wydobywający się z pomieszczeń na parterze. Zauważył, że w salonie pali się wersalka, po czym pobiegł na górę, informując obecne tam siostry, aby opuściły dom z powodu pożaru. Po zejściu na dół jedna  z sióstr podała chłopcu gaśnicę, dzięki czemu był on w stanie powstrzymać rozprzestrzeniający się ogień. W międzyczasie druga z sióstr poinformowała telefonicznie straż pożarną, rodziców oraz sąsiadów o zaistniałej sytuacji. Po chwili w domu pojawił się sąsiad, który jest zawodowym strażakiem. Do tego momentu Krzysztof zdołał ugasić pożar.
Według sąsiada wykazał się on ogromną odwagą, determinacją oraz bystrością w tych okolicznościach. Dla Krzysztofa i jego postawy należą się ogromne gratulacje.

Osoby chętne wspomóc poszkodowaną rodzinę w tej ciężkiej sytuacji prosimy o kontakt z radnymi:
Elżbieta Wyderka tel. 886 654 689
Dawid Owczarek 534 634 583
lub bezpośrednią wpłatę według poniższych wytycznych:

Koło Związku Dużych Rodzin w Jaktorowie informuje o możliwości udzielenia pomocy wielodzietnej rodzinie, której dom uległ zniszczeniu podczas pożaru. Pomoc finansowa jest możliwa poprzez konto bankowe ZDR Trzy Plus nr  97 1050 1012 1000 0090 3022 4431 z dopiskiem „Darowizna – pomoc rodzinie Pika z Chylic”. Numer konta dostępny jest też na stronie internetowej ZDR Trzy Plus.

 

Polub nas na Facebook