Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji było głównym tematem wczorajszego spotkania policjantów z grodziskiej komendy z przedszkolakami w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie na temat unikania zagrożeń, która została przeprowadzona na podstawie prezentacji. Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny, dotyczący wakacyjnego bezpieczeństwa. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a od policjantów odblaskowe zawieszki.

Jednym z elementów spotkania grodziskiej policjantki i misia Grodzisia z przedszkolakami była rozmowa na temat bezpieczeństwa w wakacje. Na podstawie przygotowanej prezentacji policjantka wyjaśniała zasady prawidłowych zachowań w domu, na podwórku, a także podczas pobytu na wakacyjnym wyjeździe. Uczestnicy znali wiele niebezpiecznych sytuacji, które mogą ich spotkać latem, ale podawali też metody zapobiegania im i szukania pomocy. Policjantka szczególnie cieszyła się ze znajomości telefonów alarmowych do wszystkich służb, które mogą pomóc dzieciom. Wszyscy mali uczestnicy obiecali policyjnemu misiowi wykorzystywać poznane zasady bezpieczeństwa i być posłusznymi opiekunom.

Podczas spotkania wręczone zostały także dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu plastycznego na temat bezpiecznych zabaw w wakacje. Wszystkie prace były bardzo ładne, a stworzona wystawa przypominała dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych. Za najlepsze prace uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a od policjantów odblaskowe zawieszki.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Przedszkolaki z Międzyborowa przygotowane do wakacji