Spis Powszechny w gminie Jaktorów

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce.

Najważniejszy cel NSP 2021 to poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

Samospis internetowy to podstawowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie, nie czekając na kontakt z rachmistrzem. Aplikacja spisowa dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl. Osoby, które nie mają komputera lub internetu, będą mogły zgłosić się do Urzędu Gminy, aby skorzystać z przygotowanego stanowiska komputerowego, jednak zgodnie z decyzją Głównego Urzędu Statystycznego będzie to możliwe w późniejszym terminie. Urząd Gminy w Jaktorowie uruchomił również infolinię dla mieszkańców, którzy chcą uzyskać informacje na temat spisu – 509 316 709.

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie https://warszawa.stat.gov.pl.

 

Polub nas na Facebook