Szkoła w Pruszkowie i Międzyborowie ze wsparciem Województwa

Nowe komputery, laptopy, projektory multimedialne, drukarki laserowe czy oprogramowanie umożliwiające naukę zdalną – w 130 szkołach na Mazowszu, w tym 9 z warszawskiego zachodniego pojawi się niebawem nowy sprzęt. To efekt unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Jego wartość w tym roku wynosi blisko 22 mln zł.

Jak zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, to już druga edycja mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego. – Niestety trwający od ponad roku czas pandemii, obił się bardzo mocno na tradycyjnym systemie nauczania. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice musieli się bardzo szybko odnaleźć w nowej zdalnej rzeczywistości. Nie był to czas łatwy. Nie każda rodzina była w stanie zabezpieczyć swoje dziecko sprzętowo, tak aby miało ono swobodny dostęp do komputera, laptopa czy telefonu i mogło aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Stąd nasza inicjatywa, aby przeznaczyć środki unijne na wsparcie samorządów oraz placówek edukacyjnych w zakupie nowoczesnego sprzętu także w tym roku. W poprzednim otrzymało go 236 mazowieckich szkół, a w tym roku kolejnych 130 – dodaje.

W ramach tegorocznego wsparcia sprzęt otrzyma 130 mazowieckich szkół, z czego 9 z warszawskiego zachodniego. Do szkolnych pracowni trafią urządzenia i oprogramowanie, w tym stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy oraz moduły i programy edukacyjne. Odbędą się również szkolenia, przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania, dla nauczycieli z prowadzenia nauki w formie zdalnej oraz zdalne instruktaże.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie wyglądał kolejny rok szkolny – czy dzieci wrócą do tradycyjnej nauki stacjonarnej czy będzie to system hybrydowy. Dlatego chcemy, aby szkoły na Mazowszu były przygotowane na każdą sytuację. Jest to możliwe dzięki środkom unijnym w ramach naszego regionalnego programu operacyjnego. W tym roku na zakup sprzętu komputerowego dla 130 szkół przeznaczymy blisko 22 mln zł – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk

O wsparcie w ramach projektu mogły ubiegać się samorządy lokalne, wnioskując o pomoc dla szkoły prowadzącej kształcenie ogólne. Co ważne dofinansowanie otrzymały szkoły, które do tej pory nie skorzystały z pomocy w ramach projektu.

Lista szkół z dofinansowaniem z subregionu warszawskiego zachodniego:

Lp.

Wnioskodawca

Powiat

Nazwa szkoły

1.

Gmina Leoncin

nowodworski

Szkoła Podstawowa w Głusku z siedziba w Nowych Grochalach Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego

2.

Gmina Prażmów

piaseczyński

Szkoła Podstawowa w Prażmowie

3.

Gmina Miasto Pruszków

pruszkowski

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszkowie

4.

Nowy Dwór Mazowiecki

nowodworski

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim

5.

Gmina Stare Babice

warszawski zachodni

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Starych Babicach

6.

Gmina Lesznowola

piaseczyński

Szkoła Podstawowa w Lesznowoli w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

7.

Gmina Jaktorów

grodziski

Szkoła Podstawowa im. J. Jagielskiego w Międzyborowie

8.

Gmina Konstancin-Jeziorna

piaseczyński

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rejtana

9.

Gmina Góra Kalwaria

piaseczyński

Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze Kalwarii w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii

 

Polub nas na Facebook