Dzięki wytężonej pracy jaktorowskich policjantów ustalona została osoba podejrzana o pobicie sprzed 3 miesięcy. 21-latek został zatrzymany podczas krótkiego pobytu w kraju. Wiktor J. usłyszał zarzut karny. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie dotyczące porannego  pobicia mężczyzny w drodze do pracy zostało zgłoszone jaktorowskim policjantom w grudniu. Z zawiadomienia wynikało, że zgłaszający został zaczepiony przez nieznanych mu mężczyzn i po krótkiej wymianie zdań, dotkliwie pobity i pozostawiony na drodze. Funkcjonariusze natychmiast wszczęli poszukiwania sprawców.

Zebrane informacje i dobra znajomość terenu przez dzielnicowego doprowadziła do wytypowania osoby podejrzanej o to przestępstwo. Mężczyzna przebywał jednak poza granicami kraju. Gdy tylko pojawił się z kilkudniową wizytą w miejscu zameldowania, policjanci pojechali go zatrzymać. 21-latek został rozpoznany przez pokrzywdzonego jako sprawca zgłoszonego czynu.

Zgromadzone przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie Wiktorowi  J. zarzutu pobicia. To przestępstwo zagrożone jest  karą do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają ustalenia innych uczestników zdarzenia.

Polub nas na Facebook