Jak co roku w Szkole Podstawowej w Jaktorowie odbył się finał konkursu plastycznego pod nazwą „Z odblaskiem bezpieczniej”, w którym uczestniczył także policyjny profilaktyk z grodziskiej komendy. Celem konkursu jest popularyzowanie zasad prawidłowego poruszania się po drogach w okresie jesienno-zimowym. Podczas spotkania policjant przedstawił uczniom prezentację dotyczącą szczególnie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Na zakończenie zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy elementy odblaskowe do wykorzystania podczas codziennych podróży do i ze szkoły.

Po zmierzchu kierowca pojazdu widzi pieszego lub rowerzystę, gdy jest on 20- 30 metrów przed pojazdem. Taki odcinek drogi samochód pokonuje w ciągu niepełnej sekundy. Gdy pieszy lub rowerzysta ma na ubraniu elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowcy z odległości 120- 150 metrów. Kierowca ma na najbardziej bezpieczną reakcję ponad 5 sekund.

Takie m.in. informacje usłyszeli od policjanta z grodziskiej komendy uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Jaktorowie, którzy uczestniczyli wczoraj w finale konkursu „Z odblaskiem bezpieczniej”. Poprzez poszczególne elementy prezentacji, dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjant przekonywał uczestników, że warto używać kamizelek, opasek, czy znaczków odblaskowych i takim niewielkim wysiłkiem ograniczać zagrożenia na drogach.

W kolejnej części spotkania policjant razem z dyrektorem szkoły wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu, którzy przygotowali plakaty zachęcające do używania elementów odblaskowych. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas IV otrzymali odblaskowe opaski z zachętą do ich używania na co dzień i rozpowszechniania odblaskowej mody wśród wszystkich swoich kolegów.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Z odblaskiem bezpieczniej - kolejny finał konkursu w Jaktorowie


To może Cię zainteresować: