Od 16 do 22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, który ma na celu promocję transportu publicznego. Ostatni dzień kampanii to Europejski Dzień bez Samochodu. Koleje Mazowieckie dołączają do akcji i wzorem lat ubiegłych przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich podróżnych.

„Dzień bez Samochodu w KM” to oferta, dzięki której 22 września każdy będzie mógł skorzystać z nieodpłatnych połączeń oferowanych przez Koleje Mazowieckie. Inicjatywa ma zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej i wyboru rozwiązań, które wspierają i są przyjazne dla środowiska. Warto zaznaczyć, że kolej jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Według danych dostępnych na stronie UTK, na skalę europejską, jedynie 0.4% CO2 jest emitowany przez transport szynowy.

Koleje Mazowieckie od lat dołączają do wielu akcji, a w tym również wdrażają przedsięwzięcia, których głównym celem jest troska o Ziemię.  Między innymi Spółka KM jest członkiem Koalicji „Włącz Czystą Energię dla Polski". Należy również do „Centrum Efektywności Energetycznej Kolei” czy też bierze udział w wydarzeniach takich jak „Kongres Czystego Powietrza”. Ważnym aspektem dla przewoźnika jest także podejmowanie nowych inwestycji – modernizacja i zakup pojazdów kolejowych z możliwością rekuperacji energii trakcyjnej, a także wdrażanie takich rozwiązań jak Eco-Driving (DAS) w zakresie optymalnego wykorzystania energetycznie taboru kolejowego, dzięki któremu możliwa jest realizacja efektywnego zarządzania energią trakcyjną. 

Zachęcamy do korzystania z proekologicznych rozwiązań!

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: