Inwestycje drogowe ze wsparciem Mazowsza

24 lokalne inwestycje otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Należą do nich między innymi przebudowy dróg w Milanówku, oraz Jaktorowie

To kolejne wsparcie w ramach tego programu. W marcu radni województwa podjęli decyzję dotyczącą dofinansowania 294 inwestycji z całego Mazowsza. Teraz liczba ta zwiększy się o nowe projekty. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami. Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. Każdy projekt traktujemy priorytetowo. Zdecydowaliśmy o dofinansowaniu kolejnych inwestycji, ponieważ są one bardzo ważne dla społeczności lokalnych.

Przebudowane zostaną m.in. ulice Szczepkowskiego, Dzierżanowskiego, Norwida, Kasprowicza i Falęcka w Milanówku. Miasto otrzyma na ten cel 4mln zł.

Wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego w tej samej kwocie umożliwi rozbudowę drogi gminnej nr 150307W. Prace będą prowadzone na blisko kilometrowym odcinku ul. Alpejskiej w Chylicach od ul. Cichej do ul. Włoskiej. To ważna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja z uwagi na zły stan techniczny drogi i brak odwodnienia. 

Dzięki dofinansowaniu droga zostanie poszerzona do 6 m, zyska nową nawierzchnię oraz jednostronny chodnik o szerokości 2,5 m. Poza tym w ramach zadania zostanie rozbudowana kanalizacja deszczowa połączona z rowami przydrożnymi otwartymi. Oprócz tego inwestycja obejmie przeniesienie istniejącej infrastruktury technicznej m.in. sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz trakcji elektrycznej. Z uwagi na kolizję konieczna będzie również budowa kanału technicznego wraz z przebudową sieci telekomunikacyjnej.

 

Polub nas na Facebook