W ostatnich dniach informowaliśmy o tym jak dodjechać na warszawskie i okoliczne nekropolie komunikacją publiczną. Dziś zamieszczamy informację dla tych, którzy jednak zdecydują się na dojaz na groby swoich bliskich w Warszawie własnym samochodem. Warto pamiętać, że zmiany w organizacji ruchu nie są w większości przypadków uwzględnianie w systemach nawigacji GPS.

Cmentarz Bródnowski
W dniach 29 i 30 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

 • Rondo Żaba wraz z dojazdami od ulic 11 Listopada (od ul. Letniej) i S. Starzyńskiego;
 • św. Wincentego od Ronda Żaba do ul. Gilarskiej; 
 • św. J. Odrowąża i P. Wysockiego od Ronda Żaba do W. Syrokomli; 
 • Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego oraz od ul. Chodeckiej do św. Wincentego; 
 • Chodecka od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Wyszogrodzkiej; 
 • Smoleńska i Gościeradowska; 
 • Kołowa od św. Wincentego do Handlowej; 
 • Borzymowska od ul. św. Wincentego do ul. Gościeradowskiej;
 • Staniewicka.

Ponadto, w dniach 29 – 31 października i 1 listopada na ulicach Smoleńskiej i Witebskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. 

Ruch indywidualny kierowany będzie od ul. Radzymińskiej ulicami Młodzieńczą i L. Kondratowicza do parkingów przy ulicach S. Boliwara i Żuromińskiej lub z Trasy AK ulicą P. Wysockiego do parkingów przy ulicach P. Wysockiego i Matki Teresy z Kalkuty. 

W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice:

 • zachodnia jezdnia (w kierunku Pragi) ul. św. J. Odrowąża od ul. Matki Teresy z Kalkuty do ul. S. Starzyńskiego;
 • P. Wysockiego od W. Syrokomli do Matki Teresy z Kalkuty; 
 • Matki Teresy z Kalkuty od ul. P. Wysockiego do M.K. Ogińskiego;
 • Staniewicka.

Cmentarz Powązkowski i Wojskowy
W dniach 29 i 30 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

 • Powązkowska od ul. Okopowej do ul. Tatarskiej oraz od ul. Z. Krasińskiego do Trasy Armii Krajowej;  
 • zachodnia jezdnia (w kierunku Ochoty) ul. Okopowej od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. M. Anielewicza.

Ponadto, w dniach 29 – 31 października i 1 listopada na ulicach: Elbląskiej, Z. Krasińskiego, J. Ostroroga, Tatarskiej, Duchnickiej i Przasnyskiej (od ul. Duchnickiej do ul. L Rydygiera) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Ruch indywidualny kierowany będzie:

 • od ul. Wolskiej ulicami Młynarską lub Płocką, a dalej Obozową do parkingów przy ulicach: J. Ostroroga, Wawrzyszewskiej  i św. Stanisława;
 • od ul. W. Broniewskiego ulicami: L. Rydygiera i Duchnicką do parkingów przy ulicach Powązkowskiej, Tatarskiej i J. Ostroroga;
 • od ul. Towarowej i al. „Solidarności” ul. Okopową do parkingów przy ul. Okopowej  i Dzikiej;
 • od al. Jana Pawła II ul. M. Anielewicza do parkingów przy ul. Okopowej i Dzikiej;
 • ulicami W. Broniewskiego i Elbląską do parkingów przy ulicy Elbląskiej;
 • od strony al. Prymasa Tysiąclecia i ul. W. Broniewskiego jezdnią boczną Trasy AK w kierunku  Ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej do parkingu przy ul. gen. S. Maczka.

W poniedziałek, 31 października przejezdna będzie ul. Powązkowska na całej długości. Na zachodniej jezdni ul. Okopowej od ul. Spokojnej do ul. M. Anielewicza będzie utrzymana możliwość dojazdu do posesji i ulic Spokojnej i Kolskiej (wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy).

Cmentarz Północny i Wawrzyszewski
W dniach 29 i 30 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

 • ul. Wólczyńska od al. W. Reymonta do ul. K. Wóycickiego;
 • ul. Arkuszowa od ul. Estrady do ul. Wólczyńskiej; 
 • ul. T. Nocznickiego od ul. Wólczyńskiej do J. Kasprowicza; 
 • ulice Opłotek i Palisadowa; 
 • ul. K. Wóycickiego w okolicy bramy głównej.

Ponadto, w dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ul. Wólczyńskiej od al. W. Reymonta do T. Nocznickiego oraz od ul. Opłotek do ul. Estrady.

Ruch indywidualny w rejonie Cmentarza Północnego kierowany będzie ulicami Pułkową i K. Wóycickiego (jednokierunkową na odcinku Pułkowa - Żubrowa) do istniejących parkingów przy bramie Cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd odbywał się będzie ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami S. Żeromskiego, al. W. Reymonta i J. Conrada oraz ulicami J. Kasprowicza i Sokratesa do parkingów przy ulicach J. Conrada i Kwitnącej.

W poniedziałek, 31 października przejezdne będą ulice Arkuszowa i Wólczyńska od ul. Estrady do ul. J. Conrada.

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie
W dniach 29 i 30 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

 • ul. Grzybowa od ul. Długiej do Zygmunta III;
 • ul. Korkowa w okolicy cmentarza.

Ponadto, w dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ulicach Korkowej od ul. Kościuszkowców do cmentarza oraz Grzybowej od ul. Sosnowej do ul. Działyńczyków.

Ruch indywidualny kierowany będzie al. Komandosów i ulicami Zygmunta III i Dokerów do parkingu zlokalizowanego pomiędzy ulicami: Grzybową – Działyńczyków – Dokerów – Fizylierów.

W poniedziałek, 31 października ulice Grzybowa i Korkowa będą przejezdne.

Cmentarz we Włochach
W dniach 29 i 30 października (sobota i niedziela) i 1 listopada (wtorek, Wszystkich Świętych) zamknięta dla ruchu samochodów indywidualnych będzie ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r.

Ponadto, w dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ulicach Ryżowej od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. oraz Orłów Piastowskich na odc. od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga.

W poniedziałek, 31 października, ul. Ryżowa będzie przejezdna.

Cmentarz na Tarchominie
W dniach 29 – 31 października i 1 listopada (Wszystkich Świętych) zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych będą ulice:

 • ul. J. Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej;
 • ul. Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera.

Ponadto, w dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na ul. J. Mehoffera na odc. od ul. Modlińskiej do ul. Książkowej.

Cmentarz Wolski
Ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Wolską (lub Elekcyjną) i J.K. Ordona oraz Połczyńską i J. Sowińskiego do parkingów zlokalizowanych na ulicy Jana Kazimierza. Na ul. Wolskiej wzdłuż cmentarzy obowiązuje zakaz zatrzymywania się, a na ulicach Studziennej i J. Sowińskiego jeden kierunek ruchu.

Cmentarz Czerniakowski
W dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na wschodniej jezdnie (w kierunku centrum) ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. B. Limanowskiego.

Cmentarz na Służewie
W dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Wałbrzyskiej od ul. J.S. Bacha do ul. Dominikańskiej.

Cmentarz w Zerzniu
W dniach 22-23 października oraz 29 października – 1 listopada zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Trakt Lubelski od ul. Cylichowskiej do ul. Borków.

Uwaga, ulice przejezdne 31 października będą sukcesywnie otwierane już w niedzielę, 30 października po godz. 17.00 (z zależności od warunków, liczby osób pieszych i decyzji policji) i z powrotem zamykane dla ruchu w nocy z poniedziałku na wtorek, tj. z 31 października na 1 listopada.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Jak dojechać na warszawskie cmentarze samochodem?