Kajetan Kajetanowicz i „Mistrzowie w pasach” w Brwinowie

17 czerwca PIT STOP - stacja paliw MOP Brwinów Północ, Kotowice 50

– spotkanie z Mistrzem: jak prawidłowo zapinać pasy; edukacja, niespodzianki, prezenty

Kto wie, że Kajetanowi pasy uratowały życie na pierwszym jego rajdzie? Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób, dowiedzą się ci, którzy przyjadą 17 czerwca na PIT STOP w godz. 13.00-19.00 (stacja paliw MOP Brwinów Północ, Kotowice 50). Eksperci demonstrują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Zapraszamy na spotkanie mieszkańców, gości, przejezdnych i wielbicieli rajdów! Podróżujące dzieci bez względu na wynik inspekcji rodziców mogą liczyć na niespodzianki i prezenty

Kampania ma też na celu przekonać do zmiany postaw tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. Niezwykle ważnym przesłaniem kampanii jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Co istotne – w 2015 r. weszły w życie znowelizowane przepisy w tym zakresie, a rodzice nadal nie mają stosownej wiedzy.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Kajetan Kajetanowicz. Będzie gościł w Brwinowie!!!

Podczas zeszłorocznej edycji eksperci BRD podczas specjalnych PIT STOP-ów organizowanych na terenie całej Polski z indywidualnymi instruktażami dotarli bezpośrednio do ponad 3 500 Polaków. Liczna grupa podróżujących, biorących udział w tych spotkaniach, była nieświadoma podstawowych zasad odnoszących się do prawidłowego stosowania pasów bezpieczeństwa. Eksperci każdorazowo wskazywali na błędy, uświadamiali, jakie zagrożenia są z nimi związane i instruowali jak postępować, aby nie doprowadzać do nich w przyszłości.

W rezultacie podczas podsumowania kampanii oszacowano, że średnio jedynie około 30% osób prawidłowo korzysta z pasów bezpieczeństwa i zagłówków. Podobnie złe wyniki uzyskano w obserwacjach użytkowania fotelików ochronnych, gdzie w blisko 70% inspekcji odnotowano nieprawidłowości. Także fakt wystąpienia aż 30% błędów najwyższego ryzyka, które w wypadkach drogowych mogą przekładać się na większą liczbę ofiar śmiertelnych, pokazał dużą skalę problemu.

Tych którzy chcą poprawić wiedzę, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami nauczymy, jak prawidłowo zapinać pasy oraz odpowiednio dobrać i zamontować foteliki samochodowe.

Tego nie można przegapić!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i najbliższych!

Polub nas na Facebook