Te słowa wypowiedział podczas objazdu technicznego zorganizowanego na podmiejskiej linii kolejowej Andrzej Bittel, podsekretarz stanu odpowiedzialny za transport kolejowy i realizację inwestycji na kolei. Dobrą wiadomością jest to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach – w tym w Pruszkowie. Do Warszawy Zachodniej z Grodziska dojedziemy w niespełna 35 minut. Niestety, do teraz nie ma dostępnego aktualnego rozkładu jazdy uwzględniającego jeszcze jedną stację.

Dziś w godzinach przedpołudniowych uczestniczyliśmy w objeździe technicznym zorganizowanym przez PKP PLK po linii 447. Mogliśmy zobaczyć między innymi nowy przystanek - Parzniew, oraz na stacji Warszawa Włochy zapytać o dalsze plany związane z dokończeniem remontu i uruchomieniem od poniedziałku pociągów

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki jest przykładem zmian uzyskiwanych w aglomeracjach dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu. Takie efekty poza aglomeracją warszawską będą m.in. w aglomeracji krakowskiej i szczecińskiej. Otwierają się również nowe możliwości dla połączeń kolejowych w regionie Lublina i Wrocławia oraz Rzeszowa. Efektem stają się wygodniejsze podróże i lepsze łączenie środków komunikacji publicznej – mówi Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. 

Pociągi już mogą obsługiwać ważną linię aglomeracyjną Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z umową kontynuujemy prace, które zapewnią lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawny dostęp do pociągów. Wznowienie ruchu planowane było we wrześniu, a zakończenie całego projektu w 2019 r. – mówi Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

Linia zostaje otwarta z 20 dniowym opóźnieniem, co jak na dotychczasowe inwestycje kolejowe jest bardzo dobrym wynikiem. Opóźnienie tłumaczono wieloma dodatkowymi pracami, które nie były planowane pierwotnie. Co ważne wbrew wcześniejszym informacjom od 24 września pociągi będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach i stacji Pruszków. Czas przejazdu między Warszawą Zachodnią a Grodziskiem Mazowieckim zajmie ok. 35 minut. Dodatkowo do końca września utrzymana będzie dodatkowa komunikacja autobusowa pomiędzy Pruszkowem i Piastowem w dniach od poniedziałku do piątku

Na odwiedzanych stacjach widać jeszcze ogrom prac do wykonania. Prace te zakończą się dopiero w przyszłym roku. Na kilku zdjęciach udało nam się uchwycić elementy wykończenia stacji i przejść podziemnych, które nie są widoczne z zewnątrz.

Najważniejsze jednak jest to, że od poniedziałku pasażerowie będą mogli skorzystać ze wszystkich stacji. Szkoda tylko, że w piątek po południu nie mamy pewności o o jakich godzinach pociągi się na nich zatrzymają. Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że Koleje Mazowieckie niemal równo z prasą otrzymały informacje o otwarciu stacji Pruszków i aktualnie opracowywany jest rozkład uwzględniający tę zmianę. Będzie on dostępny dopiero w godzinach wieczornych!


AKTUALIZACJA: Publikujemy najnowszy rozkład jazdy, obowiązujący od poniedziałku

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Jesteśmy gotowi do uruchomienia pociągów podmiejskich od poniedziałku.