MAZOWSZANIE JUŻ W GRZE!

Konkurs na 24 miejscowości Mazowsza, których nazwy i symbole znajdą się na planszy do gry „Mazowszanie” – rozstrzygnięty! Wśród zwycięskich miejscowości znalazły się między innymi Brwinów, Koszajec, Milanówek, Otrębusy, Owczarnia

W emocjonującym głosowaniu, które trwało do ostatniego dnia zabawy, czyli do 13 listopada, zwyciężyły następujące miejscowości:
Miejscowości do 500 mieszkańców:
1. Krosna-Wieś
2. Koszajec
3. Piasecznia
4. Falęcin
5. Młynarze
6. Biskupice

Miejscowości od 500 do 5.000 mieszkańców:
1. Owczarnia
2. Glinojeck
3. Otrębusy
4. Myszyniec
5. Jadów
6. Różan

Miejscowości od 5.000 do 40.000 mieszkańców:
1. Ząbki
2. Józefów
3. Brwinów
4. Milanówek
5. Pułtusk
6. Zielonka

Miejscowości powyżej 40.000 mieszkańców:
1. Legionowo
2. Ciechanów
3. Warszawa
4. Płock
5. Radom
6. Otwock


W ciągu sześciu tygodni głosowania, które odbywało się na portalu „Mazowszanie.eu”, oddano blisko 57 tys. głosów. Najwięcej głosów zdobyły Ząbki – 6209. Mieszkańcy zgłosili do zabawy 652 miasta, miasteczka i wsie. Oznacza to, że w konkursie wzięło udział 15 procent wszystkich miejscowości Mazowsza. Na swoją miejscowość można było głosować raz dziennie. Codziennie też na głosujących czekały atrakcyjne nagrody.

Gra planszowa trafi do mieszkańców województwa na przełomie roku. Polega ona na budowaniu szlaków turystycznych z miasta do miasta. Głównym elementem planszy do gry będzie graficzne odwzorowanie mapy województwa mazowieckiego. Planszówka będzie zawierać liczne karty z pytaniami o region i o poszczególne miejscowości. Będą one źródłem wiedzy o historii, zabytkach i atrakcjach Mazowsza.

Gra jest elementem promującym projekt samorządu województwa i Agencji Rozwoju Mazowsza – „M@zowszanie”, którego celem jest integracja lokalnej społeczności wokół idei budowy Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt składa się z dwóch komponentów:
portalu informacyjno-transakcyjnego „Mazowszanie.eu” oraz budowy blisko 200 Lokalnych Centrów Kompetencji, czyli punktów bezpłatnego dostępu do Internetu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: