W piątkowy wieczór (26.11) w Regułach zebrali się artyści młodego pokolenia z 7 gmin Mazowsza Zachodniego, aby wspólnie otworzyć wystawę MAZOVIA ART 2021, podczas której mieli okazję zaprezentować swoje prace. To pierwsza taka wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Gmin Mazowsza Zachodniego Mazovia, która obyła się we współpracy z Urzędem Gminy Michałowice.

Stowarzyszenie Mazovia działa już od kilku lat. Początkowo były to wydarzenia sportowe dla dzieci i młodzieży z terenu gmin członkowskich, a potem oferta poszerzona została również o Taneczny Festiwal Przedszkolaków. MAZOVIA ART to kolejne już przedsięwzięcie, które ma na celu promocję kultury oraz młodych artystów, dla których takie wsparcie u progu kariery jest bezcenne. - Wystawa Mazovia Art 2021 jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji misji upowszechniania kultury i sztuki. Do udziału w wystawie zaprosiliśmy twórców, którzy dopiero wkraczają w świat sztuki, poszukując indywidualnej drogi artystycznego rozwoju. Dla tych młodych, często debiutujących twórców, możliwość prezentacji prac przed szeroką publicznością stanowi ważny moment w rozwoju kariery zawodowej, dlatego Mazovia Art jest wyjątkowo cennym przedsięwzięciem i inicjatywą, która wspiera artystów w realizacji ich życiowej misji – informuje wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka we wstępie do katalogu wystawy sztuki artystów, biorących udział w tegorocznej osłonie wydarzenia. - Jako Wójt Gminy Michałowice cieszę się, że wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” mogę być współorganizatorem wystawy promującej młode talenty z naszych gmin. Szczególnie cieszę się, że wernisaż i wystawa organizowane są u nas, w Gminie Michałowice, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli poznać młodych twórców i ich prace, wrażliwość, emocje, a czasem także bunt artystyczny.

W tym roku obyła się pierwsza edycja MAZOVIA ART, w której wzięło udział 7 artystów, którzy mieli okazję zaprezentować swoje prace, ukazujące różne techniki plastyczne - malarstwo, rysunek, fotografię i grafikę warsztatową. Byli to: Natalia Bochyńska z Leszna, Magdalena Izabela Majewska z Nadarzyna, Krzysztof Mierzejewski z Błonia, Natalia Oskiera z Brwinowa, Aleksandra Ostrowska z Michałowic, Piotr Stachurski z Podkowy Leśnej i Robert Zybrant z Milanówka. Wydarzenie otworzyła wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka i prezes Stowarzyszenia Mazovia Jerzy Wysocki, który już zapowiedział, że MAZOVIA ART będzie wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się co roku w innych gminach członkowskich. Piątkową uroczystość otwarcia wystawy zainaugurował koncert finalistów konkursu muzycznego poświęconego twórczości Wojciecha Młynarskiego. Po nim zebranych gości po wystawie oprowadziła kurator Dominika Małgowska, która przedstawiła zebranym sylwetki i osiągnięcia artystów. Ich prace obejrzeć będzie można jeszcze do 15 stycznia w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice oraz w specjalnym katalogu, towarzyszącym wystawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Zenon Reszka - burmistrz Błonia, Arkadiusz Kosiński - burmistrz gminy Brwinów, Grzegorz Banaszkiewicz - wójt gminy Leszno, Piotr Remiszewski - burmistrz Milanówka, Dariusz Zwoliński - wójt gminy Nadarzyn i Artur Tusiński - burmistrz Podkowy Leśnej. Koordynatorem przedsięwzięcia był artysta plastyk Mariusz Koszuta.

Do pobrania: Katalog wystawy

Polub nas na Facebook