Radni województwa mazowieckiego zdecydowali. Ponad 41 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację 189 inwestycji sportowych z czego 14 z regionu warszawskiego zachodniego. Już niebawem w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022” powstaną nowe boiska, pumptracki czy korty tenisowe.

 – Głównym założeniem tego programu jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych. Widać, że zapotrzebowanie na takie miejsca jest ogromne. Do tej pory w całym regionie wybudowaliśmy lub zmodernizowaliśmy już ponad 500 obiektów sportowych, a kolejnych 189 otrzymało dofinansowanie w tym roku – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. 

 „Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim wsparcie w wysokości ponad 3,7 mln zł trafi na realizację 14 inwestycji.

– Jest to program, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród samorządów gminnych i powiatowych. Wpływa do nas dużo więcej wniosków niż mamy środków finansowych dlatego w tym roku zwiększyliśmy budżet i na rozwój bazy sportowej przeznaczamy rekordowe 41 mln zł. Szczególnie teraz, po czasie pandemicznym aktywność fizyczna jest niezbędna – mówi wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek.

Pozyskane z budżetu województwa mazowieckiego środki samorządy przeznaczą na budowę, modernizację czy też remont obiektów sportowych takich jak: hale i boiska sportowe, korty tenisowe, skateparki, lodowiska czy też obiekty do uprawiania sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), place sportowo-rekreacyjne.

 Maksymalne dofinansowanie projektu nie przekracza 300 tys. zł. Inwestycje będą zrealizowane najpóźniej do 31 grudnia br.

Lista dofinansowanych projektów w naszej okolicy

  • budowa obiektów małej architektury przy ul. Lipowej w Nadarzynie w formule zaprojektuj i wybuduj – 242,9 tys. zł;
  • modernizacja Zespołu Boisk przy ZSO w Brwinowie – 300 tys. zł;
  • budowa ogólnodostępnej strefy rozwijania czynnej aktywności fizycznej i rekreacji na terenie gminy Błonie – 258,7 tys. zł.
Polub nas na Facebook