Rusza budowa Park of Poland

Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć pod Mszczonowem w uroczystości wbudowania kamienia węgielnego pod największy zadaszony park wodny w Europie – Suntago Wodny Świat, który zgodnie z planami ma pod koniec 2018 roku przyjąć pierwszych gości.

30 zjeżdżalni wodnych, o łącznej długości ponad 3 km w tym najdłuższa (320m) zjeżdżalnia w Europie, 3 500 m2 powierzchni basenów, 10 saun, 67 000 m2 powierzchni obiektu, 20 000 m2 powierzchni ogrodu, 5 restauracji, 4 bary przy basenach, oraz 700 prawdziwych palm na terenie ogrodu. To tylko niektóre z liczb opisujących tą spektakularną, wartą 150 mln euro inwestycję.

Suntago Wodny Świat, będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali – największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć do 15 000 osób dziennie.

W Suntago Wodny Świat powstaną atrakcje i udogodnienia dla gości w każdym wieku. Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

Saunaria - znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.

Relaks - goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w zakrytym basenie o powierzchni 1 000 mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.

Wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci i rodzice będą mogli korzystać i konkurować na 30 różnych zjeżdżalniach oraz rozmaitych akwenach z falami czy na tzw. rwących rzekach. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

- Suntago Wodny Świat będzie wspaniałym miejscem na spędzanie wolnego czasu z całą rodziną, we wszystkie dni tygodnia. Jestem przekonany, że wśród 30 różnego rodzaju zjeżdżalni, ponad 3 500 m2 basenów, ponad dziesięciu saun i wielu jeszcze innych atrakcji, każdy znajdzie coś ekscytującego dla siebie i wyjdzie zrelaksowany. Nareszcie Polacy i mieszkańcy sąsiadujących krajów będę mieli najwyższej klasy park wodny w swoim otoczeniu. – mówi Peter Dudolenski, Prezes Global City Holdings.

Partnerem strategicznym projektu jest niemiecka Grupą WUND, kierowana przez niemieckiego biznesmena Josefa Wunda. W Niemczech, Grupa WUND jest operatorem czterech parków wodnych, w tym Therme Erding w okolicach Monachium, które będzie projektem referencyjnym dla Suntago Wodny Świat w Mszczonowie.

Suntago Wodny Świat będzie pierwszym etapem kompleksu rozrywkowego Park of Poland, budowanego przez Global City Holdings w Mszczonowie. Powierzchnia całej inwestycji wyniesie 400 hektarów, z czego park wodny zajmie 20 hektarów. Po ukończeniu Suntago Wodny Świat, inwestor zamierza w ramach całego kompleksu wybudować parki tematyczne, bungalowy, hotele, centrum konferencyjne i handlowe, biurowce w stylu „Silicon Valey” oraz apartamentowce.

- Nasze marzenie w końcu się spełnia. Przez kilka lat rozwijaliśmy projekt krok po kroku, aby dziś zainaugurować jego budowę. Park of Poland będzie przyciągał gości z całej Polski oraz turystów z całej Europy, bo w przeciągu godziny jazdy samochodem do obiektu będzie mogło dotrzeć 8 milionów osób. Jest to ogromna inwestycja, która tylko w pierwszym etapie stworzy około 600 nowych miejsc pracy. Ponadto park wodny przyczyni się do rozbudowy lokalnej infrastruktury i hoteli, ale przede wszystkim zwiększą się wpływy do budżetu gminy Mszczonów. Chciałbym podziękować burmistrzowi Mszczonowa, Józefowi Kurkowi, bo bez jego wizji, zaufania do nas oraz dobrej współpracy inwestycja nie mogłaby się rozpocząć. – mówi Mooky Greidinger, inwestor Global City Holdings.

Wartość inwestycji Suntago Wodny Świat wyniesie 150 mln euro. Projekt finansowany będzie ze środków własnych Global City Holdings oraz kredytów bankowych. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się na początku maja. Inwestycja ma zostać ukończona przed końcem 2018 roku.

Zapraszamy do przejrzenia wizualizacji, oraz zdjęć z uroczystości.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rusza budowa Park of Poland