Rusza XI edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Fotografowie amatorzy, ruszyła jedenasta już edycja konkursu fotograficznego, organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Motto tegorocznej edycji to – MAZOWSZE PRZEŻYJ I POCZUJ. Do wygrania warsztaty fotograficzne pod okiem specjalistów z ASP – w pierwszym etapie oraz karty podarunkowe na zakup sprzętu fotograficznego w drugim. Prace można nadsyłać do 20 lipca br.

Hasło tegorocznej edycji nie jest przypadkowe. „Mazowsze przeżyj i poczuj” nawiązuje bowiem do wydanego właśnie przez samorząd Mazowsza przewodnika prezentującego szlak papieski i drogi Jakubowe. Ma ono zachęcić uczestników konkursu do zwiedzenia niezwykłych miejsc, perełek architektury sakralnej – malowniczych kapliczek, drewnianych kościółków czy monumentalnych świątyń. Organizatorzy liczą, że nadesłane na konkurs prace odzwierciedlą przeżycia oraz emocje związane z podróżowaniem i odkrywaniem zakątków i uroków naszego regionu, które warto uwiecznić na fotografii.

 

– To już kolejna edycja organizowanego przez samorząd konkursu fotograficznego. Tegoroczne motto to „Przeżyj i poczuj”. Z jednej strony nawiązuje ono do wydanego przez nas właśnie przewodnika turystycznego opisującego szlak papieski i ścieżki Jakubowe, z drugiej jesteśmy w ostatnim etapie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Chcielibyśmy za pośrednictwem zdjęć pokazać szerszej publiczności architekturę bardzo ciekawą, sakralną, o której nie zawsze każdy wie – małe, drewniane, murowane kościółki, kapliczki, ale też monumentalne świątynie. Konkurs trwa do 20 lipca. Zachęcamy do udziału w nim wszystkich, którzy kochają architekturę, kochają Mazowsze, kochają robić zdjęcia i chcą się swoimi pracami podzielić zarówno z nami organizatorami, jak i z mieszkańcami całego Mazowsza – zachęca wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Co zrobić, aby wygrać w konkursie?

Wystarczy chwycić za aparat i zrobić zdjęcie nawiązujące do tegorocznej tematyki. Ważne, aby nadesłane zdjęcia były wysokiej jakości. Prace konkursowe oceni komisja konkursowa.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich fotografów amatorów – zarówno tych pełnoletnich, jak i nieco młodszych. W przypadku osób nieletnich potrzebna jest zgoda rodziców.

Jak wziąć udział w konkursie?

Należy zrobić zdjęcia wpisujące się w tematykę tegorocznej edycji konkursu, wypełnić formularz konkursowy i wszystko przesłać mailem na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lipca br.

Etapy konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów. W ramach pierwszego spośród prac zgłoszonych do 20 lipca komisja konkursowa wybierze 10 najlepszych. Ich autorzy wezmą udział w weekendowych wyjazdowych warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie przez samorząd województwa mazowieckiego i ASP w Warszawie. W ramach drugiego etapu komisja konkursowa dokona oceny zdjęć wykonanych podczas warsztatów fotograficznych i wybierze trzy najlepsze.

Nagrody dla laureatów

Laureaci konkursu w nagrodę otrzymają karty podarunkowe do sklepu fotograficznego – za pierwsze miejsce w wysokości 600 zł, II – 500 zł, a za III – 400 zł.

Przyznana zostanie również nagroda publiczności (internautów) – karta podarunkowa do sklepu fotograficznego o wartości 400 zł. Otrzyma ją ta osoba, której zdjęcie zdobędzie najwięcej like’ów w głosowaniu trwającym na profilu na facebooku „Mazowsze Serce Polski”.

Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać pod nr tel. (22) 59 79 228 lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Polub nas na Facebook