Sportowy Dzień Niepodległości

Zbliża się jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. 11 listopada to dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów. Tego dnia co roku odbywają przemarsze ulicami miast, uroczystości przy grobach żołnierzy, liczne koncerty i wykłady patriotyczne. W tym roku ze względu na stan epidemii może to wyglądać nieco inaczej niż dotychczas, ale to nie znaczy, że nie zaplanowano na ten dzień żadnych wydarzeń. Fundacja Akademia Sportu Strefa Ruchu Książenice postanowiła uczcić ten dzień na sportowo.

Już 14 listopada na hali sportowej w Książenicach odbędzie się wyjątkowy turniej piłkarski „Militarna Strefa Sportu”, w którym to na boisku zmierzą się przedstawiciele służb mundurowych (wojsko, policja, straż miejska, staż pożarna, straż graniczna, służba więzienna, leśnicy itp.), uczniowie szkół mundurowych i cywile (mieszkańcy i przedstawiciele firm z powiatu grodziskiego). Turniej ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny. Rozgrywki prowadzone będą na 3 boiskach ze sztuczną murawą pod ogrzewanym balonem, a oprócz tego organizatorzy zapewniają sprzęt, posiłek regeneracyjny i opiekę ratownika medycznego.  Wszystko po to, aby w sposób ciekawy uczcić 102. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Zespoły składające się z 4 zawodników w polu oraz bramkarza i 3 zawodników rezerwowych, można zgłaszać mailowo na adres: football@strefaruchuksiazenice.pl lub telefonicznie pod nr. 502925389. Zgłoszenia przyjmowane są do 11.11. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Dla najlepszych drużyn oraz dla najlepszego strzelca i bramkarza przewidziane są nagrody.

Harmonogram wydarzenia będzie dostosowany do liczby zawodników i zostanie rozciągnięty w czasie tak, aby zostały zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa sanitarnego. Impreza pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Polub nas na Facebook