W miniony czwartek, 20 lutego br., Suntago Wodny Świat największy zadaszony park wodny w Europie, przyjął pierwszych gości. Z tej okazji mieliśmy możliwość poznać wszystkie atrakcje tej zaczarowanej krainy i pokazać je naszym czytelnikom.

Suntago, czyli największy zadaszony park wodny w Europie, to pierwszy etap projektu Park of Poland znajdującego się we Wręczy obok Mszczonowa.

- Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln EUR, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują. – mówił Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

Na dwa dni przed oficjalnym otwarciem mieliśmy możliwość zwiedzić park wodny i muszę przyznać, że wygląda imponująco. Park podzielony jest na 3 strefy, do których należy kupić odpowiednie bilety.

Dla wszystkich gości dostępna jest największa strefa Jamango, w której znajdziemy między innymi 32 zjeżdżalnie wodne, basen z falą, rwącą rzekę, wodny plac zabaw, oraz maszynę Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem.

W strefie Relaxu znajdziemy, basen termalny z barem, 3 baseny solankowe Dead Sea, 5 basenów witalnych, wypełnionych wodą z minerałami.

Niesamowite wrażenie zrobiło na nas Saunarium, gdzie znajdziemy 10 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza, grotę solną i grotę lodową, w której utrzymuje się stała temperatura -12 stopni i naturalny śnieg. Dla klientów dostępne jest też SPA, w którym każdy może zaznać odrobiny relaksu i przetestować wyjątkowy masaż, opracowany specjalnie dla Suntago.

Dodatkowo na wszystkich gości czeka 5 restauracji, 5 barów oraz kawiarnia.

Warto też wspomnieć o szklanym dachu nad dwoma największymi basenami, który przy pięknej, letniej pogodzie będzie otwierany. Całości rajskiego krajobrazu dopełniają setki egzotycznych palm i kwiatów.

Jak tłumaczył inwestor, przy budowie Suntago bardzo duże znaczenie miały wiedza i doświadczenie naszego partnera strategicznego Unternehmensgruppe WUND, który od 1998 roku z sukcesem realizuje podobne projekty w Niemczech, obsługując miliony gości z całego świata. Firma podzieliła się swoim know-how, co znacząco ułatwiło stworzenie tak różnorodnego obiektu, oferującego atrakcje dla gości w każdym wieku. Dzięki temu park spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, umożliwiając gościom kąpiele w basenach termalnych, sesje w saunach tematycznych, ofertę SPA&Wellnes, jak i rozrywkową. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń stworzyliśmy największą strefę zadaszonych zjeżdżalni wodnych w Europie, basen z falą, rwącą rzekę czy rzekę przygód.

Park of Poland i Suntago Wodny Świat to miejsce zarówno na kilka godzin, jak i na dłużej, dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Suntago Village. Jeszcze tej wiosny do dyspozycji gości będą 92 w pełni wyposażone, nowoczesne domki modułowe ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania oraz recepcją z mini delikatesami. 

Czy warto odwiedzić Suntago? Bez wątpienia tak. Podobnego obiektu nie ma w tej części Europy. Wielu czytelników pewnie zastanawia się ile kosztować będzie taka przyjemność? No cóż… na pewno nie będzie to codzienna rozrywka. Z pewnością warto to miejsce traktować jako cel okazjonalnych wycieczek.

Wszystkim, którzy planowali na pierwszy raz skorzystać z 2 godzinnych biletów, stanowczo odradzam. Zamiast frajdy, będziecie rozczarowani, że wszystkiego nie zobaczyliście. Odnoszę wrażenie, że 4 godziny to jest minimum, na które warto tam pojechać, a bilet całodniowy na pierwszą wycieczkę do Suntago byłby rozsądnym pomysłem. Planując wycieczkę proponuję też uwzględnić, że na miejscu będzie trzeba coś zjeść i wypić, a ceny przypominają bardziej warszawskie restauracje niż przydrożne fast foody. Niemniej uważam, że atrakcje te, zwłaszcza dla młodszych osób są warte swojej ceny!

Obiekt już cieszy się dużą popularnością. Jeżeli planują Państwo spontaniczny wyjazd do Suntago, możecie się rozczarować. W momencie pisania artykułu bilety były dostępne dopiero na kolejny dzień. Warto więc zawczasu zaplanować wyjazd.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielkie otwarcie, wielkiej atrakcji


To może Cię zainteresować: