Wczoraj uczniowie ze szkoły w Nowej Wsi, wspólnie z dzielnicowymi z Michałowic i policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego „przeprowadzili” akcję o nazwie „Jabłko czy cytryna?” Na ulicy Głównej w Nowej Wsi dzieci sprawdzały jak jeżdżą kierowcy w okolicy ich szkoły, niestety nie zabrakło „kwaśnych” mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Głównym celem akcji „Jabłko czy cytryna?” było zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz używanie pasów bezpieczeństwa. „Akcja” została przeprowadzona  na ul. Głównej w Nowej Wsi w pobliżu zespołu przedszkolno-szkolnego.

Dzieci przygotowały kwaśne cytryny i słodkie jabłka oraz tablice „Kto przepisów drogowych nie szanuje ten cytrynę otrzymuje” i „Drogi kierowco przepisów drogowych przestrzegałeś dlatego jabłuszko otrzymałeś”. Dzielnicowi z Michalowic wspólnie z policjantami z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymywali pojazdy do kontroli i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają zasad przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy,  którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego otrzymywali od uczniów jabłko, natomiast kierowcy, którzy  popełnili wykroczenia (przekroczenie dopuszczalnej prędkości, brak zapiętych pasów) zostali pouczeni o skutkach prawnych wynikających z przepisów i wyjątkowo, zamiast mandatu musieli z uśmiechem na ustach zjeść plasterek cytryny otrzymany od dzieci. Niestety większość kierowców otrzymała od dzieci „cytrynowy mandat”.

W akcji „Jabłko czy cytryna?” wspólnie z uczniami udział wzięły nadkom. Małgorzata Pietrusiak - Komendant Komisariatu w Michałowicach, Wójt Gminy Michałowice  Pani Małgorzata Pachecka oraz Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolego im. M. Kopernika w Nowej Wsi Pani Jadwiga Jodłowska.

Przypominamy kierowcom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, bo "kwaśne" mandaty rozdają tylko dzieci!

 

 

Polub nas na Facebook