Wysoki poziom artystyczny i muzyczny mieli okazję zaprezentować w Michałowicach wybitni muzycy, goście z Ameryki Łacińskiej. W niedzielny wieczór 16 stycznia w michałowickim kościele wczuć się można było w świąteczną atmosferę przy wspólnym kolędowaniu w trakcie koncertu pt. „Kolędy na jazzowo”.

W Polsce tradycyjne kolędowanie rozpoczyna się już w listopadzie i może trwać nawet do 2 lutego do uroczystości Ofiarowania Pańskiego. Takiej okazji nie mogli nie wykorzystać mieszkańcy Michałowic, którzy przy wspólnym kolędowaniu zebrali się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tu odbył się koncert „Kolęd na Jazzowo” w wykonaniu Yeremi Kordos z zespołem znakomitych muzyków. Kubańska piosenkarka wiele razy koncertowała w swoim ojczystym kraju u boku wielkich gwiazd, by w 2004 r. przyjechać do Polski i podzielić się z nami latynoską energią. Podczas jej występów można wybrać się w muzyczną podróż łączącą kubańskie rytmy ze słowiańską melodią prosto z Polski i Ukrainy. To dało się wyczuć również podczas niedzielnego spotkania w Michałowicach.

Na scenie obok Yeremi Kordos swój wokal zaprezentowały również Anna Maria Zagórska, Anna Grzegorzewska i Katarzyna Śliwka, a towarzyszyli im Piotr Krzemiński – trąbka, Michał Borowski – saksofon tenorowy, Michał Stawarski – piano, Michał Przybył – bass, Sławomir Kazulak – perkusja oraz prosto z Ameryki Łacińskiej, wybitny saksofonista Luis Nubiola. Muzycy przedstawili zebranym niezwykłe jazzowe aranżacje polskich, tradycyjnych kolęd oraz świątecznych utworów latynoskich, zaśpiewanych oczywiście po hiszpańsku. W tym języku usłyszeć było można także „Cichą noc”, którą artyści wykonywali na przemiennie w dwóch językach.

Na to niecodzienne wydarzenie w świątecznej, radosnej atmosferze zaprosili mieszkańców Wójt Gminy Michałowice Małgorzata Pachecka oraz ksiądz kanonik Marek Małkiewicz.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolędy z nutą kubańskich rytmów