Przygotowywanych jest 14 odcinków serialu po 50 min. każdy. Emisji filmu można spodziewać się na jesieni. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Holland dowiedzieliśmy się, że w rolę Prezydenta – Juliana Szczęsnego wcieli się Andrzej Seweryn.

W pozostałych rolach wystąpią:
Janusz Gajos – Premier Henryk Nowasz,
Marcin Perchuć – Premier Konstanty Turski,
Krzysztof Stroiński – Szef kancelarii premiera Adam Niemiec,
Rafał Maćkowiak - Rzecznik rządu.

W pozostałych rolach wystąpią: Katarzyna Herman, Ewa Kutynia, Marcin Bosak, Agnieszka Grochowska.

Reżyserem głównym jest Agnieszka Holland, a wspomagają ją Katarzyna Adamiak – córka i Magdalena Łazarkiewicz.
Autorami scenariusza są Dominik Wieczorkowski i Wawrzyniec Smoczyński – dziennikarz „Przekroju”.
 
W opinii Agnieszka Holland największą słabością życia politycznego w Polsce jest zupełny zanik dyskusji. - Istnieje tylko konfrontacja, agresja, brutalność, czasem wręcz chamstwo. Zamiast argumentów używa się pomówień, inwektyw, kłamstw – powiedziała, ale dodała też, że negatywny wizerunek polityka może być efektem działania tzw. „gęby”, którą przypinają mu np. media.
- Chodzi nam o to, by zdjąć z polskich polityków „gębę” i maskę. By widzów zainteresować, wzbudzić w nich ciekawość i sympatię, pokazując cały dramatyczny wymiar polityki, jej ludzką złożoność, piękno i szpetotę codziennych batalii, wyborów, decyzji. Pokazać polityków także jako ludzi ideowych, patriotów kierujących się w swych wyborach poczuciem odpowiedzialności za kraj – dodała.

Według reżysera serial „Ekipa” przedstawi polską politykę w wymiarze psychologicznym. - Trzeba się nad tym wszystkim pochylić i zobaczyć, czy nie ma tam jakiejś szlachetniejszej twarzy. Czy rzeczywiście ta twarz obrzydliwa, skorumpowana, ubecka, agenturalna, złodziejska - to jedyna, prawdziwa i konieczna twarz polskiej polityki.

Producentami „Ekipy” są Telewizja Polsat i ATM Grupa S.A. Serial będzie emitowany w Polsacie. „Ekipa” to pierwsza od 25 lat polska produkcja Agnieszki Holland. Zakończenie zdjęć planowane jest na koniec kwietnia przyszłego roku.

 

Polub nas na Facebook