Kampania wyborcza na szczęście już za nami. Emocje opadły i mam nadzieję, że zechcą Państwo popatrzeć na  zamieszczoną przez nas fotorelację z występów milanowskich dzieci: tych małych, tych trochę starszych, ale również tych osób, które dziećmi już nie są, ale są emocjonalnie związane z jedną z milanowskich szkół.

W piątek, 26 października, odwiedziłam z aparatem fotograficznym dwie milanowskie szkoły. W Szkole Podstawowej nr 2, o godz.17:00 rozpoczął się XVIII Konkurs Poezji i Pieśni Religijno-Patriotycznej, organizowany od lat przez Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Jadwigi Śląskiej. Do udziału w konkursie zaproszono wykonawców z milanowskich szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Była komisja konkursowa, nagrody, bardzo przejęci młodzi uczestnicy oraz nie mniej przejęci  ich rodzice,  przeżywający występy swoich pociech. Ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest cel konkursu – uczenie dzieci miłości do Ojczyzny, kształtowanie patriotycznej postawy i szacunku dla spuścizny narodowej oraz oczywiście rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Niestety, nie mogłam być w „Dwójce” do zakończenia konkursu, bowiem tego samego dnia, o godz.18:00, w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczynał się Jubileuszowy Koncert Jesienny związany z obchodami 110-lecia Szkoły. O koncertach, które odbywają się w „Jedynce”, z różnych okazji, pisałam już wielokrotnie. Podkreślałam atmosferę sprzyjającą rozwojowi talentów artystycznych dzieci i młodzieży oraz zaangażowanie nauczycielki muzyki pani Beaty Osiadacz, kochanej przez młodych artystów.

Tym razem chciałam zwrócić uwagę Czytelników na emocjonalny związek absolwentów szkoły z  jej nauczycielami. W Koncercie Jesiennym uczestniczyło wielu absolwentów „Jedynki” i to zarówno tych, których w artystyczny świat wprowadzała  aktualna nauczycielka muzyki pani Beata Osiadacz, jak i tych, z którymi koncerty organizowała poprzedniczka pani Beaty – pani Alicja Brzeska. Pani Alicja była na widowni i przypuszczam, że z łezką w oku patrzyła jak Jej uczniowie ze sceny przesyłają serduszka. Potem były kwiaty dla obu Pań, wzruszające wypowiedzi absolwentów i oczywiście brawa licznie zgromadzonej publiczności. Absolwenci byli w różnym wieku. Jedni są już rodzicami i ich dzieci uczęszczają do „Jedynki”, inni dopiero studiują. Pewnie jedni i drudzy są bardzo zajęci, a mimo to „wysupłali czas” na Koncert i poprzedzające go próby.

Brawo, brawo, brawo!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Artystyczny piątek w milanowskich szkołach