Wczoraj na stronie internetowej Urzędu Miasta ukazała się lakoniczna informacja: "Informujemy, że w związku z awarią, ul. Krakowska od dworca PKP do ul. Wspólnej jest nieprzejezdna. Za utrudnienia przepraszamy". Znamy już przyczyny tej awarii i są one bardzo niepokojące.

Dzisiaj rano po godzinie 8:00 próbowałam skontaktować się z nową panią Prezes MPWiK. Bezskutecznie. Pojechałam więc na miejsce awarii gdzie od dwóch sympatycznych panów dowiedziałam się, że zarwał się kanał, którym płyną ścieki z gminy Brwinów i z dużej części Milanówka podłączonej do zlewni „Wylot”. Kanał zarwał się zaraz za skrzyżowaniem ulic Wspólna/Krakowska. Z informacji, którą mi przekazano wynika, że kanał w chwili obecnej jest już udrożniony, ścieki płyną co widziałam na własne oczy i jest szansa, że awaria będzie dzisiaj usunięta.

Ta awaria jest chyba ostatnim ostrzeżeniem dla władz Milanówka. Mam nadzieję, że po niej nie będą się już zastanawiali czy dramatyczne apele byłego prezesa MPWiK pana Sebastiana Budziszewskiego, o pieniądze na remont kolektora – były zasadne. Dobrze, że przekonały one naszych radnych, którzy w budżecie przesunęli pieniądze z ul. Parkowej, która miała być robiona w granitowej kostce,  na remont kolektora C. Należy mieć tylko nadzieję, że działania podjęte przez panią Burmistrz będą szybkie i skuteczne.

 

Polub nas na Facebook