W odbywających się w dniach 6-8 lipca 2012 roku, w Szczecinie, MISTRZOSTWACH POLSKI W PŁYWANIU JUNIORÓW 14-letnich, Bartosz Kuźma zajął II miejsce na dystansie 200 m stylem dowolnym z czasem 2:01,61, II miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym, z czasem 4:20,17 i V miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 56;75. Dwukrotny srebrny medalista, dzięki tym wspaniałym wynikom, znalazł się w KADRZE NARODOWEJ.

Młody wicemistrz Polski trenuje w KS Jedynka w Ożarowie, na basenie 25 m, a jego trenerem jest Rafał Jagoda. Zawody odbywały się na basenie 50 m, co zawodnikowi stwarzało dodatkowe trudności.

To nie pierwszy sukces Bartka i nie pierwszy raz piszemy o jego sukcesach na łamach naszego portalu. Był również wicemistrzem Polski młodzików do lat 13. Wówczas na 400 m osiągnął czas 4:32,66. Porównując czasy widzimy jak ogromne zrobił postępy, a jego trener uważa, że stać go na więcej.

Te sukcesy to wynik ogromnej pracy Bartka i dużego wsparcia rodziców. Bartek przez 5 dni w tygodniu wstaje przed 6:00. Do Ożarowa wiezie go tata, udający się do pracy w Warszawie. Trening poranny rozpoczyna się o godz.7:00 i trwa do 9:00. O 9:50 rozpoczynają się lekcje, a po nich kolejny trening w godz. 15:30 – 17:30. Poranny trening odbywa się również w sobotę. Z popołudniowego treningu odbiera go mama. W domu trzeba jeszcze odrobić lekcje. Bartek jest uczniem gimnazjum. Zdał do III klasy, ze średnią ocen ponad 4. A przecież trudno zrezygnować z majsterkowania przy motocyklu starszego brata Mateusza i z rodzinnej wycieczki rowerowej, czy też z wizyty u kochanych dziadków.

Jest bardzo lubiany w swoim środowisku, otwarty, uprzejmy, uczynny. Wielokrotnie, szczególnie zimą, gdy widzi jak zabieram się do odśnieżania wybiega, by mi pomóc. Taki młody sąsiad to skarb.

Może nasuwać się pytanie – skąd w tak młodym człowieku tyle zalet? Diagnoza nie jest trudna. To dobry przykład rodziców, atmosfery rodzinnego domu, ale także wpływ trenerów. Atmosfera życzliwości, o której mówili mi rodzice Bartka po powrocie ze Szczecina, panująca wśród zawodników z różnych klubów w Polsce, rywalizujących na basenie, a potem z uśmiechem gratulujących sobie sukcesów – jest godna naśladowania.

Bartku, serdeczne gratulacje od redakcji Obiektywnej Gazety Internetowej

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Bartosz Kuźma z Milanówka wicemistrzem Polski w pływaniu


To może Cię zainteresować: