Czy poznamy prawdziwą przyczynę?

Jak pewnie wielu z Państwa wie, 29 listopada br., na stronie internetowej Urzędu Miasta  ukazał się komunikat o odwołaniu z funkcji Prezesa Zarządu Spółki MPWiK Pana Prezesa Sebastiana Budziszewskiego. Odwołania dokonała nowa Rada Nadzorcza. W tym samym komunikacie znajduje się informacja, że na funkcję Prezesa MPWiK nowa Rada Nadzorcza powołała Panią Jolantę Mądrzejewską. Burmistrz Wiesława Kwiatkowska nie była uprzejma poinformować radnych i mieszkańców, z których pieniędzy opłacane są przecież te osoby, o kwalifikacjach zarówno członków nowej Rady Nadzorczej, jak i nowej pani Prezes. Czyżby nie było się czym chwalić?

Nie zamieszczaliśmy wcześniej wspomnianego komunikatu mając nadzieję, że pan Sebastian Budziszewski pisemnie ustosunkuje się do zawartych w nim zarzutów. Tak też się stało. Zamieszczamy więc komunikat nowej Rady Nadzorczej i pisma, które pan Sebastian Budziszewski skierował do Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej i do nowej Rady Nadzorczej.

Słuchając wypowiedzi pana Sebastiana Budziszewskiego podczas pierwszej części Komisji Budżetu i Inwestycji w dniu 27 listopada oraz dyskusji na temat SUW na Skraju, podczas posiedzenia tejże Komisji w dniu 24 października, można odnieść wrażenie, że powodem odwołania kompetentnego prezesa MPWiK jest brak poddańczego usposobienia, lub jak kto woli „duszy niewolnika”. Po to by ocenić kompetencje, niestety byłego już prezesa MPWiK, warto odsłuchać Jego wystąpienie podczas sierpniowej Komisji Budżetu I Inwestycji https://www.youtube.com/watch?v=O_03aL6xYa4, od 2:50:56.

Kiedy podczas listopadowego posiedzenia Komisji Budżetu i Inwestycji słuchałam w jaki sposób pani Burmistrz odzywa się do nie tak dawno wychwalanego Prezesa MPWiK - nie wytrzymałam i zabrałam głos. Zachęcam do odsłuchania nagrania tej Komisji, jak zostanie zamieszczone na stronie internetowej UM. Te wypowiedzi padały z ust Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej, przy sali pełnej mieszkańców, wśród których było wielu pracowników Urzędu Miasta. Czy Ci pracownicy nie pomyśleli, że za chwilę ich to może spotkać?

Pocieszające jest jedno. Podobno nasi radni wreszcie przebudzili się z letargu i wystosowali do pani Burmistrz pismo, w którym domagają się wyjaśnienia kilku spraw związanych z MPWiK. Mam nadzieję, że nie jest to przebudzenie chwilowe, bo spraw, którymi powinni się zainteresować jest więcej. Postaramy się udostępnić Czytelnikom „Obiektywnej” treść tego pisma wraz z nazwiskami radnych, którzy zdecydowali się na złożenie swojego podpisu. W zbliżającym się roku wyborczym ta wiedza może okazać się przydatna.





Polub nas na Facebook