Czy władze Milanówka chcą mieć krew na rękach? (Akt.)

Źródło: https://vod.tvp.pl/video/magazyn-ekspresu-reporterow,24102017,34247290

Na początku tego tygodnia mogliśmy zobaczyć w telewizji jak komornik przy asyście policji siłą usuwają z mieszkania jedną z mieszkanek Milanówka. Kobieta mieszkała tam przez 40 lat. Regularnie opłacała czynsz i wszystkie rachunki. Przedstawialiśmy Państwu kulisy działań związanych z eksmisją Pani Żanety. Niestety, pomimo szumu związanego z naszym artykułem, milanowskie władze bezrefleksyjnie brnęły dalej w tę beznadziejną sprawę, co zakończyło się tragedią mieszkanki, próbą samobójczą i kilkudniowym pobytem w szpitalu.

W artykule Urząd bez ludzkiej twarzy opisywaliśmy kulisy tej sprawy. O jej wydźwięku niech świadczy fakt, że Pan adwokat Mikołaj Jan Ostrowski z kancelarii Ostrowski, Wołyniec i Wspólnicy Adwokaci sp. k., reprezentujący gminę Milanówek, żądał sprostowania informacji, że nieprawdą jest to, że sprawę o eksmisję, która prowadziła kancelaria prawna prowadziła kancelaria prawna.

Niestety nagłośnienie sprawy, ostra reakcja społeczeństwa, nie otworzyły oczu na problem Pani Żanety ani Burmistrzowi Milanówka, ani Radzie Miasta. Pani Wiesława Kwiatkowska stwierdziła, że „jako Burmistrz” nie może sobie pozwolić na nierespektowanie prawomocnych wyroków sądowych. Warto jednak zapytać kto złożył pozew w sądzie? Kosmici, czy kancelaria reprezentująca Skarb Państwa – Gmina Milanówek Zakład Gospodarki Komunalnej? W sprawie tej zaistniały nadzwyczajne zbiegi okoliczności. Czy nie można było poczekać na jej pełne wyjaśnienie, zwłaszcza, że okres ochronny lokatorów rozpoczyna się 1 listopada, a w tej sprawie nikt Pani Burmistrz raczej zwłoki by nie zarzucał (co ma miejsce w przypadku udzielania odpowiedzi w trybie dostępu do informacji publicznej)

Ze smutkiem zachęcamy do obejrzenia materiału Ekspresu Reporterów.

Władzom gminy, urzędnikom, komornikowi i sędziom, którzy wydali wyrok eksmisyjny, polecamy przeczytanie części z ponad tysiąca komentarzy zwykłych ludzi z całej Polski zamieszczonych pod tym materiałem.

Opublikowany przez Magazyn Ekspresu Reporterów na 24 października 2017

AKTUALIZACJA 2017-10-27 20:30: Około godzinę temu na profilu FB pojawiło się oświadczenie Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej. Zamieszczamy je poniżej.

OŚWIADCZENIE W związku z emisją reportażu w programie TVP 2 „Magazyn Ekspres Reporterów” w dniu 24 października br., kt...

Opublikowany przez Wiesława Kwiatkowska Burmistrz Miasta Milanówka na 27 października 2017
Polub nas na Facebook