Ostatnio redakcja otrzymała kilka telefonów od mieszkańców Milanówka, którzy przy obecnych problemach komunikacyjnych częściej korzystają z kładek przy ul. Żabie Oczko i ul. Przejazd. Mieszkańcy są zaniepokojeni stanem technicznym obu kładek. Jak zwykle sprawdziliśmy prawdziwość otrzymanych informacji i przeszliśmy się po obu kładkach robiąc zdjęcia. Zdjęcia zamieszczamy w Galerii. Wydaje się, że komentarz jest zbyteczny.

Z tego co pamiętam, kładka przy Żabim Oczku była realizowana na koszt Miasta. Jaka jest historia kładki przy ul. Przejazd – nie wiem. Mam nadzieję, że obie kładki są we władaniu PKP, bo trudno mi sobie wyobrazić, by władze samorządowe naszego Miasta tak nie dbały o bezpieczeństwo mieszkańców. Nie będę dociekała historii, bo z doświadczenia wiem, że na konkretne informacje z Urzędu Miasta mogę czekać długo (nie zawsze jest tak jak w przypadku eksmisji), a czas nagli, bo obecne problemy komunikacyjne związane z inwestycją realizowaną przez PKP stwarzają bardzo dobrą sytuację negocjacyjną dotyczącą remontu obu kładek. Czy Burmistrz Wiesława Kwiatkowska tę sprzyjającą sytuację wykorzysta? Zobaczymy, koniec kadencji już blisko.

Wydaje się, że natychmiast należy zabezpieczyć odsłonięte świetlówki. Tamtędy przecież chodzą dzieci, a jak wiemy, nasi milusińscy miewają bardzo dziwne pomysły.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Czyje te kładki?