O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami Milanówka podczas debaty społecznej. Wszystkie spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w mieście posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

19 marca o godz. 12.00 w Urzędzie Miasta Milanówka odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Mazowieckim- inspektor Dariusz Lubański oraz policjanci Komisariatu Policji i Komendy Powiatowej, a także sekretarz Milanówka- Piotr Iwicki, Przewodnicząca Rady Miasta- Janina Moława, komendant Straży Miejskiej – Izabela Koźbiał oraz zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy miasta.

Podczas debaty Komendant Komisariatu Policji w Milanówku – asp.szt. Robert Skirski przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta. Zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz przedstawienie zadań obecnych na spotkaniu dzielnicowych.

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy zgłaszali miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów w zakresie ruchu drogowego. Mieszkańcy byli zainteresowani bezpieczeństwem rowerzystów, procedurą Niebieskiej Karty, znakowaniem rowerów. Policjanci prosili o zwiększenie ostrożności i współpracę z sąsiadami w związku z przypadkami kradzieży i włamań na terenie powiatu. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

Polub nas na Facebook