Debata społeczna w Milanówku

O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali wczoraj grodziscy policjanci z mieszkańcami Milanówka podczas debaty społecznej. Szczególnie liczną grupą uczestników byli milanowscy seniorzy, którym funkcjonariusze przypominali zasady, mające ustrzec ich przed oszustwami i innymi przestępstwami. Wszystkie spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w mieście posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

Wczoraj o godz. 13.00 w Urzędzie Miasta Milanówka odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu wziął udział I  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Mazowieckim- podinspektor Wojciech Bogiel oraz policjanci Komisariatu Policji i Komendy Powiatowej, a także burmistrz Milanówka- Wiesława Kwiatkowska, Przewodnicząca Rady Miasta- Małgorzata Trębińska, kierownicy instytucji miejskich oraz zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy miasta.

Podczas debaty Komendant Komisariatu Policji w Milanówku – asp.szt. Robert Skirski przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie miasta. Zostało omówione działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za pośrednictwem Mapy. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz przedstawienie zadań obecnych na spotkaniu dzielnicowych. Jednym z tematów prezentacji były działania policjantów zapobiegające przestępstwom popełnianym na szkodę osób starszych. Uczestnicy poznali metody stosowane przez oszustów oraz sposoby unikania tego typu zagrożeń. Policjanci prosili o przekazywanie tych informacji także innym osobom w otoczeniu.

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy zgłaszali miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów w zakresie ruchu drogowego i zakłócania spokoju. Policjanci prosili o zwiększenie ostrożności i współpracę z sąsiadami w związku z przypadkami kradzieży z włamaniami do domów na terenie powiatu. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

Polub nas na Facebook