W minioną sobotę odwiedziłam milanowską pocztę w Willi Matulka. Zwróciłam uwagę, że na drzwiach wejściowych nie ma już informacji o działającym w tym miejscu Centrum Informacji Turystycznej (CIT). Uznałam, ze coś umknęło mojej uwadze i skierowałam się pod wyjście z zamkniętego tunelu, gdzie umieszczono na wysokim słupie kilka kierunkowskazów.

Tu nic się nie zmieniło. Kierunkowskaz z napisem Centrum Informacji Turystycznej dalej wskazuje Willę Matulka. Poszłam więc do budynku Straży Miejskiej i sympatycznemu strażnikowi zadałam pytanie: Gdzie znajdę Centrum Informacji Turystycznej? W pierwszej chwili usłyszałam, że nad pocztą, a potem pan strażnik zorientował się, że jest to podchwytliwe pytanie i w toku rozmowy obiecał przekazać swoim przełożonym informację o nieaktualnym kierunkowskazie. Wróciłam do Galerii znajdującej się w budynku poczty, gdzie kiedyś znajdowało się CIT, otworzyłam drzwi i zobaczyłam, że w pustej, nie zachęcającej do wejścia sali, warsztaty wokalne prowadzi pan Dariusz Biernacki. Odwiedziłam to miejsce jeszcze drugi raz – w poniedziałek. Drzwi były zamknięte.

Po powrocie do domu sprawdziłam aktualność mojej wiedzy wchodząc na stronę internetową Urzędu Miasta, gdzie po prawej stronie znajduje się prostokącik z dumnie brzmiącą nazwą Centrum Informacji Turystycznej. Po kliknięciu w prostokącik ukazuje się poniższy tekst:

Zapraszamy gości i mieszkańców Milanówka do Centrum Informacji Turystycznej (CIT) w Milanówku, mieszczącym się przy ul. Piłsudskiego 30 (Willa Matulka, budynek Poczty).

W Centrum można uzyskać informacje o ciekawych obiektach w mieście i okolicym a także otrzymać bezpłatne ulotki, mapy i przewodniki, promujące najpopularniejsze szlaki turystyczne w Milanówku. Istnieje również możliwość zapoznania się z programem kulturalnym Milanowskiego Centrum Kultury, w ramach którego działa CIT.

W Centrum pokażemy także jak ściągnąć i korzystać z aplikacji Kierunek Milanówek. Aplikacja i strona www.kierunek.milanowek.pl zawierają niezbędne informacje dotyczące Milanówka, jego lokalizacji, kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych, artystów i dostępnych szlaków turystycznych. Z aplikacją zwiedzanie miasta jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze co w połączeniu z piękną milanowską przyrodą jest przepisem na świetnie sprzędzony weekend albo przynajmniej długi spacer.

Powyższe działania stanowią element realizacji projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności Gminy Milanówek poprzez poszerzenie oferty turystycznej.

Godziny funkcjonowania CIT:

  • poniedziałek 8:00-16:00
  • wtorek 8:00-16:00
  • środa 8:00-16:00
  • czwartek 8:00-16:00
  • piątek 8:00-16:00

http://milanowek.pl/2464,527,centrum_informacji_turystycznej

Pomijam już dumnie brzmiącą nazwę, bo przecież nie było to Centrum, a nawet nie punkt, tylko punkcik. Pomijam bezsensowne dni i godziny funkcjonowania CIT, bo przecież jak ktoś przyjeżdża zwiedzać Milanówek to głównie w weekend. Pomijam również literówki, ale czy mam obojętnie patrzeć na taką dezinformację? Czy czytając takie informacje na stronie internetowej Urzędu Miasta można mieć zaufanie do innych znajdujących się tu informacji? Ciągle dziwią mnie takie działania miejskich urzędników, ale dziwię się również sobie. Przecież tu absurdów nie brakuje, a ja ciągle nie mogę się do nich przyzwyczaić i ich zaakceptować.

Wcześniej informacji turystycznej w Milanówku poświęciliśmy artykuł Promocja po milanowsku - Czyżby wstydliwy temat? Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. Tu również zwracaliśmy uwagę na kilka absurdów. Po naszym artykule zamieszczono odpowiednie informacje. Po kilku miesiącach mamy jednak powtórkę z rozrywki. Tylko kogo to śmieszy? Płakać się chce!!!

Polub nas na Facebook