3 dni po Europejskim Dniu Seniora obchodzonym 20 października, w niedzielę wieczorem w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 przy ul. Piasta, odbył się  Bal Seniora. Po powitaniu licznie zebranych i życzeniach, Warszawska Orkiestra Sentymentalna zaprosiła do tańca i za chwilę parkiet zapełnił się parami i tańczącymi w kółeczku. Wśród tańczących można było zauważyć nie tylko seniorów, ale także ich dzieci, a nawet wnuki.

 Licznie zebranych powitała burmistrz Wiesława Kwiatkowska i dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury Aneta Majak. Były życzenia nie tylko od obu pań, ale także od starosty powiatu grodziskiego Marka Wieżbickiego, który wraz z członkiem zarządu starostwa Krzysztofem Filipiakiem, wręczył kwiaty prezesom dwóch milanowskich organizacji senioralnych: prezes Milanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Dominice Inkielman i prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział w Milanówku – Annie Janowskiej.

Zebrani, nie tylko tańczyli, ale również przy kawie, herbacie i ciasteczkach słuchali, przedwojennych przebojów, między innymi: Adama Astona, Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego. Byli również obdarowani słoiczkami truskawkowego dżemu, oczywiście z „Truskawek z Milanówka”.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dzień Seniora w Milanówku