W miniony piątek, 8 kwietnia 2016 mieliśmy okazję do spróbowania wielu oryginalnych i ciekawych piw rzemieślniczych, ważonych w naszych okolicach i nie tylko. Tę szansę dał nam portalpiwny.pl – organizator milanowskiego Festiwalu Piwa.               

Kilkanaście nalewaków – każdy z innym rodzajem piwa niedostępnym w większości sklepów – witało przybyłych tego dnia do L’amour Maison gości. Każdy mógł spróbować różnych rodzajów złotego trunku i dowiedzieć się o sposobie ich ważenia, wpływającym na charakterystyczny smak wybranych gatunków. Wybrane piwa można było również kupić w butelkach i zabrać ich intrygujący smak do domu.

Od kilku lat, podobnie jak w wielu krajach na zachodzie, Polacy zaczęli doceniać różnego rodzaju piwa rzemieślnicze ważone w małych, lokalnych browarach. Powoli czasy, gdy „jasne pełne” było wyznacznikiem standardu dla złotego trunku odchodzą w niepamięć, a piwosze lubią eksperymentować z nowymi smakami. Nie zawsze te eksperymenty są udane, tym cenniejsze są inicjatywy takie jak Festiwal Piwa, podczas którego nowe gatunki możemy spokojnie przed zakupem skosztować. Zachęcamy do śledzenia nowości piwnych na stronie portalpiwny.pl i do próbowania nowych interesujący gatunków pojawiających się w sklepach.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festiwal Piwa w L’amour Maison


To może Cię zainteresować: