Nie pierwszy już raz Caritas przy parafii Matki Bożej Bolesnej 0rganizuje Festyn Parafialny, kończący uroczystości odpustowe w parafii. Festynowi, zorganizowanemu w ubiegłą niedzielę, 15-go września, nie sprzyjała pogoda, a mimo to na festyn przyszło bardzo wielu mieszkańców. Program był bogaty, uwzględniający zarówno zainteresowania najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców.

Szczególnie dużo widzów zgromadził spektakl teatralny „Dziwna Choroba” w wykonaniu Teatru Rodziców. Sala dawnej kaplicy z trudem pomieściła wszystkich zainteresowanych. To nie była jedyna atrakcja adresowana do dzieci. Mali entuzjaści motoryzacji mogli również poznać i podziwiać motocykl i strój nowego wikarego parafii, który zechciał wziąć udział w festynie, próbować swych sił za kierownicą, pod czujnym okiem instruktora. A ile było emocji i to zarówno u kierowców jak i ich rodziców!!!. Wiele dzieci pobierało pod namiotem lekcje rysunku, a ja podobnie jak inni mieszkańcy podziwiałam ich dzieła.

Zebrani mogli wysłuchać koncertu parafialnego zespołu młodzieżowego „Rejs” pod przewodnictwem siostry Elżbiety Pączek. Nie zabrakło też widzów na koncercie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Mszczonów.
Były misjonarki z Boliwii, które prezentowały różne wyroby artystyczne wykonywane w tym kraju. Wyroby te  można  było również kupić, zasilając fundusz misyjny.
Nikt z festynu nie wyszedł głodny. Organizatorzy proponowali grochówkę, ale byli również chętni na kiełbaski z grilla.

Festyn jak zwykle odbywał się na terenie sióstr ze Zgromadzenia Sług Jezusa, a prowadził go radny Waldemar Parol.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Festyn Parafialny w Milanówku