Wielu naszych Czytelników bulwersowało się nieraz słysząc na sesjach ton w jakim Burmistrz Grodziska zwraca się do radnych, zwłaszcza opozycyjnych. Ostatnio jednak to na co pozwala sobie Burmistrz Milanówka, stawia poziom kultury debaty publicznej na zupełnie nowym, żenującym poziomie.

Scenki z samorządowego życie

Na początku jedno wyjaśnienie. Posiedzenia komisji Rady Miasta Milanówka  i sesje są nagrywane i dostępne poprzez stronę internetową Urzędu Miasta. Tu zachęcamy Czytelników do obejrzenia i odsłuchania fragmentów sesji, która odbyła się 21 grudnia 2017r. Mamy nadzieję, że sesje w innych gminach tak nie wyglądają.

Scenka I

Tak reaguje Burmistrz Wiesława Kwiatkowska na uwagi radnych dotyczące umowy na utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta. Dla uczytelnienia wątpliwości radnych wyjaśniamy, że gmina przeznaczyła na ten cel, na okres 2 lat (2018 i 2019) kwotę 3.667.367,29. Przetarg ogłoszono we wrześniu, wpłynęła 1 oferta z kwotą 4.723.697,25. Ofertę przyjęto, a radni nie jednogłośnie uwzględnili ją w budżecie.


Polub nas na Facebook