Nie używając mało delikatnych zwrotów, nie udało mi się zaproponować lepszego tytułu artykułu, do napisania którego sprowokował mnie tekst zamieszczony w aktualnościach, na stronie internetowej Urzędu Miasta Milanówka pt. Urzędnicy wspierają mieszkańców na Święta.

Cały tekst znajdą Państwo http://milanowek.pl/aktualnosci.id_4244.  Ja pragnę zwrócić uwagę na jedno zdanie w tekście:

W piątek 22 grudnia br., w imieniu pracowników Urzędu Miasta oraz pracowników Jednostek Organizacyjnych Gminy, które włączyły się do zbiórki, Pani Burmistrz Wiesława Kwiatkowska, wraz z Panią Kierownik OPS Krystyną Kott przy wsparciu Straży Miejskiej przekazali paczki Świąteczne.

Oczywiście tytuł nie oddaje prawdy, bo pod tekstem zamieszczona jest lista osób, których tu nie wymienię, bo pewnie już czują się zażenowane. Na zażenowanie pani Burmistrz nie liczę.

Cieszę się jednak, że poza osobami, które wykorzystają każdą sytuację do promowania swojej osoby, są jeszcze i takie, które robią coś dobrego zwyczajnie, anonimowo, a nie na pokaz.

W zeszłym roku, podczas Wigilii Miejskiej, wiele osób było niemiło zaskoczonych widząc osoby usługujące ubrane w kamizelki z napisem  Stowarzyszenie „Decydujmy Razem”. Osoby te pamiętały, że „Decydujmy Razem” to nazwa komitetu wyborczego obecnej pani Burmistrz. Miałam wiele telefonów w tej sprawie. Trudno mi było jednak uwierzyć, że na REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO PN. "POMOC PRZY ORGANIZACJI WIGILII MIEJSKIEJ, PROMOWANIE KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO" Stowarzyszenie „Decydujmy Razem” otrzymało z kasy miasta kwotę 2.790 zł.

W zeszłym roku nic na ten temat nie napisałam uważając, że jest to dość delikatna sprawa. Okazuje się, że było to błędem. Dziś wiem, że tego typu zachowania należy piętnować choćby po to, by nie było naśladowców.

Polub nas na Facebook