„Grunt to Rodzinka” – to tytuł Zielonego Koncertu, który odbył się w ostatni piątek, 25 maja, w Szkole Podstawowej nr 1 w Milanówku. Koncerty wiosenne i jesienne w tej szkole to już tradycja, a redakcja zawsze z duża przyjemnością w nich uczestniczy.

Zaczęło się od powitania zebranych gości, w tym Burmistrz Wiesławy Kwiatkowskiej i Przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Trębińskiej, przez Dyrektor Annę Sawwidis i wieloletnią organizatorkę koncertów nauczycielkę Beatę Osiadacz.

Koncert odbywał się w przeddzień Dnia Matki i rozpoczęła go najmłodsza solistka – Patrycja, wzruszającą piosenką z repertuaru Violetty Villas  „List do matki”. Kolejne piosenki, śpiewane przez solistki: Dobrawę, Alicję, Oleńkę oraz chór Arfik były związane z różnymi rodzinnymi scenkami, rozgrywającymi się w sześcioosobowej rodzinie: babcia, mama, tata, córka, syn i ciocia z Ameryki. Swój udział miał również chłopak córki, którego ona zbeształa za to, że się spóźnił i wcześniej do niej nie zadzwonił, a on poinformował dziewczynę, że napisał dla niej piosenkę „Nie zadzieraj nosa”.

Poza piosenką „List do matki”, artyści zaproponowali nam kilka piosenek:

  • Rodzina – wykonywaną przed laty w kabarecie „Starszych Panów”,
  • Dozwolone od lat 18, Tak bardzo się starałem i Nie zadzieraj nosa - z repertuaru Czerwonych Gitar,
  • Autostop – śpiewaną przez Karin Stanek,
  • Karuzela i Parasolki – z repertuaru Marii Koterbskiej,
  • Już szumią kasztany – śpiewaną przez Magdę Umer.

Ponownie wykonana „Rodzina” zakończyła koncert. Publiczność, której bardzo podobało się wykonanie piosenek, nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. A potem była wzruszająca chwila pożegnania artystów, którzy kończą gimnazjum i żegnają się ze szkołą. Były również bukieciki dla wszystkich mam, przygotowane z inicjatywy nowej nauczycielki – pani Mariki i zbiorowa fotografia.

Zapraszamy do Galerii na fotorelację z koncertu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Grunt to Rodzinka