W Milanówku, z inicjatywy Włodzimierza Filipiaka Kierownika ds. sportu w MCK, odbyła się impreza sportowa dla osób niepełnosprawnych. I Sportowa Olimpiada Uśmiechu została przeprowadzona 4 września na kompleksie boiska „Orlik 2012”. Wystartowało w niej 97 zawodniczek i zawodników, w tym 12 osób na wózkach.

Gościliśmy na zawodach: Środowiskowy Dom Samopomocy z Podkowy Leśnej, Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) z Warszawy z ul. Deotymy i z ul. Karolkowej, WTZ z Piaseczna i oczywiście czujących się gospodarzami WTZ z Milanówka wraz z Domem Rehabilitacyjno-Opiekuńczym z ul. Piasta w Milanówku. Wszyscy świetnie się bawili, dopingowali kolegów i koleżanki, którzy musieli stawić czoła kilku konkurencjom sportowym, np. skok w dal, rzut do kosza czy kręgle. W sumie odbyło się 6 konkurencji dla osób chodzących i 4 specjalnie przygotowane dla zawodników poruszających się na wózkach. Dopełnieniem całości była piękna pogoda, co podkreślił Pan Burmistrz Milanówka Jerzy Wysocki, obecny w czasie zawodów razem z Ks. Stanisławem Jurczukiem – dyr. DROKSN AW.

Po weryfikacji wyników wszystkich startujących, nadszedł czas na uroczystą dekorację. Puchary dla najlepszych zdobyli: Kinga Kaczmarczyk i Stanisław Włodarczyk w kategorii wózków oraz Marlena Rohn i Piotr Jakubowski, ale tego dnia wszyscy byli zwycięzcami. Każdy sportowiec otrzymał medal i nagrodę.

Na zakończenie imprezy Dział Sportu MCK przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek – lody ciastka i zimne napje.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich opiekunów i wolontariuszy pomagających przy sprawnym przeprowadzeniu zawodów, a w szczególności dla Panów Sebastiana Rojka i Krzysztofa Aleksandrowicza, którzy razem z koordynatorem Sportowej Olimpiady Uśmiechu w Milanówku – Arturem Niedzińskim pilnowali, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Polub nas na Facebook