Tym razem, inaczej niż ubiegłym roku, organizatorom - Samodzielnemu Kołu Terenowemu Nr 10 STO w Milanówku i 312 zawodnikom, w tym 76 kobietom - pogoda sprzyjała. 27 kwietnia, na starcie stanęli zawodnicy, którzy przyjechali z różnych, nawet bardzo odległych rejonów Polski, a także z innych krajów Europy.  Byli wśród nich biegacze  zrzeszeni w klubach sportowych, ale również amatorzy. Najlepszy czas, podobnie jak w ubiegłym roku, osiągnął Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego.

Z naszego powiatu wystartowało 64 mężczyzn i 26 kobiet. Najwięcej zawodników było z Milanówka: 36 mężczyzn i 19 kobiet, a wśród nich nasi  panczeniści: medalistka olimpijska z Vancouver i z Soczi – Luiza Złotkowska oraz olimpijczyk z Vancouver i wielokrotny mistrz Polski – Sławomir Chmura. W biegu brali udział również uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Milanówku, na którego terenie znajdowała się siedziba organizatorów i zaplecze biegu. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godz.10.00. Start, meta i „zawrotka”, znajdowały się przy ul. Fiderkiewicza. Zawodnicy ulicami miasta pokonywali 2 pętle po 5 km. Na „zawrotce” i przed metą zawodników dopingował, często używając nie tylko numerów ale i  ich  imion (było to bardzo sympatyczne)  – Leszek Janasik, którego w organizacji całego przedsięwzięcia wspierał Jerzy Stypa. Czas przekraczających metę był mierzony automatycznie, dzięki czipom znajdującym się na opaskach umieszczonych na łydkach zawodników. Za ostatnim zawodnikiem jechał samochód techniczny zamykający bieg. Pewien problem stwarzała „zawrotka”. Niektórzy zawodnicy, w ferworze walki zapominali o konieczności zawrócenia i próbowali biec prosto.

Organizatorów wspierało wielu wolontariuszy, którzy na trasie biegu podawali zawodnikom napoje, dekorowali medalami przekraczających metę, odbierali opaski z czipami, dbali by zawodnicy mogli się odświeżyć, a nawet skorzystać z masażu, serwowali posiłek. Barek znajdował się na tyłach szkoły, na terenie miejskiego „amfiteatru”. Tu również odbywała się dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach i tu dziękowano licznym sponsorom.

Najlepsze czasy wśród mężczyzn uzyskali:

Michał Kaczmarek 00:30:35 z Aleksandrowa Łódzkiego

Emil Dobrowolski 00:31:06 z Ciechanowa

Radosław Kłeczek 00:33:19 z Gogolina,

zaś wśród kobiet:

Izabela Zaniewska 00:36:10 z Czarnej Białostockiej, studiująca w Warszawie

Ewa Chreścienko 00:37:10 z Otwocka

Magdalena Skarżyńska 00:39:26 z Kań

Z zawodników z naszego powiatu najlepszym okazał się Daniel Michałowski 00:38:13 z Grodziska Mazowieckiego, a z zawodniczek Małgorzata Matusiak 00:46:23 z Milanówka.

Najmłodsza zawodniczka urodziła się w 1998 roku, zaś najmłodsi zawodnicy (było ich kilku) w 1996 roku.

Duży podziw budziła kondycja najstarszych zawodników: Teresy Żywek (1947) z Warszawy i Eugeniusza Moszkowicza (1942) z Warszawy, którym nagrody ufundował Milanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, a wręczyła je Dominika Inkielman – Prezes MU3W.

Honorowym Patronem biegu był Burmistrz Milanówka Jerzy Wysocki.

Wszystkim zawodnikom i organizatorom – pasjonatom biegania, w imieniu redakcji portalu składam serdeczne gratulacje.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II Bieg STO-nogi już za nami