W niedzielę, 23 listopada, w Tetrze Letnim Milanowskiego Centrum Kultury, odbył się finał II Przeglądu Poezji Śpiewanej „Truskawki w Milanówku”. Do finału przeglądu droga nie była łatwa. Wymagała odwagi, wiary we własne siły, wysłania zgłoszenia, udziału w warsztatach prowadzonych przez pana Darka Biernackiego i przejście klasyfikacji. Organizatorami Przeglądu są: Milanowskie Centrum Kultury i Zespół Szkół nr 2 im. Generała Józefa Bema w Milanówku.

Koncert prowadziły:  Dyrektor MCK Aneta Majak i Dyrektor ZS nr 2 Agnieszka Zegarłowicz.

Licznie zgromadzona publiczność, która przed koncertem otrzymała karteczki z nazwiskami wykonawców, w celu oddania głosu na  najlepszego wykonawcę - wysłuchała  piosenek zaśpiewanych przez 10, w większości bardzo młodych piosenkarzy: Magdalenę Komosę, Sandrę Rudnicką, Mateusza Zwierzchowskiego, Capellę Milanoviensis, Patryka Kościelniaka, Zuzannę Wojtczak, Stanisława Szewczyka, Sylwię Borkowską, Dominika Kobylańskiego i Joannę Różycką. Dwoje pochodziło spoza Milanówka.

W jury konkursu zasiedli: Iwona Dornarowicz T-Art; Joanna Majewska – ZS nr 2; Marek Majewski- kompozytor, piosenkarz, satyryk, przewodniczący jury; Waldemar Parol - radny, pomysłodawca Przeglądu i Małgorzata Wałaszek- piosenkarka, kompozytorka.

Podczas obrad jury, mogliśmy wysłuchać krótkiego recitalu Dominiki Tomaszewskiej, laureatki ubiegłorocznego przeglądu. Artystka, świetna wokalnie i aktorsko – bardzo podobała się publiczności.

Po zakończeniu obrad jury, przewodniczący Marek Majewski odczytał werdykt: wyróżnienie – Dominik Kobylański, 3 miejsce – Zuzanna Wojtczak, 2 – Joanna Różycka, 1 – Sandra Rudnicka.

Werdykt jury pokrył się z opinią publiczności, która również uznała za najlepszego wykonawcę Sandrę Rudnicką, 17 – letnią uczennicę ZS nr 2 im. Generała Józefa Bema. W dekoracji zwycięzców uczestniczył Burmistrz Jerzy Wysocki – patron Przeglądu, który był obecny na całym koncercie finałowym.

Po dekoracji zwycięzców, wszyscy wykonawcy, przy akompaniamencie Michała Brulińskiego, zaśpiewali piosenkę „Truskawki w Milanówku”.

Na koniec Sandra Rudnicka, jeszcze piękniej niż w konkursie, zaśpiewała piosenkę z repertuaru Edyty Gepert  - „Jaka róża taki cierń”, pozostawiając słuchaczy z nadzieją, że jeszcze nie raz ją usłyszą.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: II Przegląd Poezji Śpiewanej w Milanówku