Skończyła się brudna kampania wyborcza i nim zacznie się kolejna, związana z drugą turą wyborów burmistrza Milanówka, pragnę Państwa zainteresować fotorelacją z pięknej uroczystości związanej  z JUBILEUSZEM 110-LECIA Szkoły Podstawowej Nr 1 imienia ks. Piotra Skargi w Milanówku, która odbyła się 12 października 2018 r.

Program uroczystości był bardzo bogaty. Pierwszą jego pozycją była msza święta odprawiona o godz.11.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, koncelebrowana przez 3 księży posługujących w parafii. Homilię wygłosił proboszcz ks. Jan Mężyński. Kończąc homilię ks. Jan Mężyński zwrócił się do niewielkiej grupki uczniów szkoły tymi słowami „…Wy jesteście solą tej ziemi, światłem świata. Tak niech świeci Wasze światło, aby wszyscy widzieli Wasze dobre uczynki.” Podczas mszy świętej miało miejsce poświęcenie nowego sztandaru szkoły.

Następnie zgromadzeni na mszy świętej przeszli do budynku szkoły, gdzie w hali sportowej miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Było powitanie gości, przypomnienie historii szkoły, przekazanie nowego sztandaru i odprowadzenie poprzedniego. Były wystąpienia gości, prezenty dla szkoły, egzamin sprawdzający gotowość pierwszaków do złożenia ślubowania, który uczniowie zdali śpiewająco i tańcząco.  A potem ta najbardziej oczekiwana przez pierwszaków chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie.

Obserwując gości zgromadzonych na uroczystości odniosłam wrażenie, że dla byłych pracowników: dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracyjnych bardzo ważne, a często wzruszające, było spotkanie z dawnymi kolegami. Może warto takie spotkania robić częściej, a nie tylko przy okazji jubileuszów.

W dniu 26 października, w najbliższy piątek o godz. 18:00, w Szkole nr 1 odbędzie się, jak to jest w zwyczaju Szkoły, tym razem Jubileuszowy Jesienny Koncert. Zachęcam Czytelników do przyjścia na koncert. Na koncertach w „Jedynce” bywam od kilku lat i zawsze zachwycają mnie młodzi artyści i zaangażowanie organizatorki koncertów – pani Beaty Osiadacz.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowska „Jedynka” ma już 110 lat